Games

Nokia začne vyrábať svoje smartfóny v Európe

Fínska spoločnosť HMD Global, ktorá vyrába smartfóny značky Nokia sa rozhodla vytvoriť v Európe prvú továreň na masovú výrobu smartfónov. Tá by sa podľa informácií z portálu Reuters mala nachádzať niekde na území Maďarska.

Nokia: Nová továreň v Maďarsku

Spoluzakladateľ spoločnosti HMD Global, Jean-Francois Baril, sa v správe vyjadril, že sa veľmi teší na masovú výrobu 5G modelu Nokia XR21. Fínsky výrobca sa pýši svojimi prvými továrňami na území Európy, keďže ostatné známe technologické spoločnosti svoje zariadenia vyrábajú väčšinou v Ázii. Skvelým príkladom je napríklad americký Apple, ktorý vďaka viacerým výrobným centrám na území Číny dokáže ušetriť veľké množstvo finančných prostriedkov.

Nokia X20

Baril v správe dodal, že inšpiráciou pre vytvorenie nového modelu Nokia XR21 boli požiadavky zákazníkov, ktorí vyžadovali vyššiu úroveň systémovej bezpečnosti. Spoločnosť preto zainvestovala do technológií, ktoré by mali vyhovovať aj tým najnáročnejším používateľom.

Nokia C32

Firma HMD Global už v roku 2016 podpísala s Nokiou 10-ročnú licenciu na vyrábanie nových smartfónov a tabletov, ktoré budú niesť logo fínskej spoločnosti. Od roku 2019 sa všetky citlivé údaje zo zariadení ukladajú na serveroch vo Fínsku no niekoľko serverovní sa už aktuálne nachádza aj v Európe. Ich počet sa však po otvorení novej továrne v Maďarsku pravdepodobne navýši.

Nokia T20
Nokia T20

Nokia sa rozhodla priniesť svoju novinku na európsky trh s pomerne vysokou cenou. Tá by sa mala pohybovať niekde na hranici 649 €. Pre náročnejších však ponúka aj limitovanú edíciu v platinovej farbe s cenovkou od 699 €. Zlou správou bohužiaľ je, že limitovaných smartfónov bude na území Európy len 30.

Všetky podrobné informácie o predpredajoch a objednávkach limitovaných kusov by mali byť dostupné na oficiálnej stránke Nokie, no bežný model si už teraz môžete zakúpiť u niektorých internetových predajcov.

Náš tip

Netflix pravdepodobne chystá ďalšie zdražovanie. Môže za to štrajk umelcov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *