Games

Nokia C12 s Android 12 Go prichádza do Európy

Spoločnosť HMD Global, ktorá vlastní značku Nokia, uviedla na európsky trh nový lacný smartfón s označením Nokia C12. Ide o nástupcu smartfónu Nokia C10 a rovnako ide o model so systémom Android Go. Špecifikácie zhrnul portál GSMArena.

Nokia C12 niektorými parametrami prekvapí, no inými sklame

Nokia C12 je vybavená 6,3-palcovým displejom s HD+ rozlíšením s výrezom v tvare kvapky. Smartfónu chýba snímač odtlačkov prstov a bude sa preto spoliehať na odomykanie tvárou prostredníctvom 5 MP selfie fotoaparátu. Smartfón má na zadnej strane modul fotoaparátu s 8 MP snímačom spárovaným s LED bleskom.

Displej Nokia C12 | Zdroj: GSMArena.com

Poteší, že zadný panel tela má textúrovaný vzor, slúžiaci pre lepšie uchopenie. Smartfón je tiež odolný voči prachu a striekajúcej vode vďaka certifikácii IP52. O výkon sa stará 1,6 GHz osemjadrový čipset Unisoc SC9863A. Doplní ho 2 GB RAM a 64 GB vstavaného úložiska, rozšíriteľného pomocou slotu na microSD kartu.

Fotoaparát Nokia C12 | Zdroj: GSMArena.com

Zariadenie beží na systéme Android 12 Go a výrobca pre neho sľubuje dva roky štvrťročných bezpečnostných aktualizácií. Smartfón je napájaný batériou s kapacitou 3 000 mAh, ktorá je používateľsky vymeniteľná, čo bude v EU o rok povinné pre všetky nové smartfóny.

Android 12 Go | Zdroj: GSMArena.com

Konektivita zahŕňa 4G VoLTE, WiFi, Bluetooth 5.2, GPS, dual SIM, 3,5 mm jack  a starý microUSB port. Nokia C12 sa bude predávať vo farbách modrá(Dark Cyan), šedá(Charcoal) a svetlo zelená(Light Mint) za cenu 119 eur.

Náš tip

Nokia T21: Novinka s perfektnou výdržou batérie

Nokia

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *