Games

Nightdive se hlásí o remaster akce Hexen » Vortex

Phil Spencer v posledním velkém rozhovoru pro oficiální podcastu Xboxu nastínil, že Microsoft může pomoci resuscitovat některé starší slavné značky nejen z portfolia společnosti Activision Blizzard. Ale že tak vždy bude činit s rozvahou a nebude primárně sledovat jen finanční zájem nebo snahu získat PR body. Spencer připomněl také skutečnost, jak na červnové prezentaci vlastním trikem s logem akce Hexen tak trochu poškádlil fanoušky. Spousta z nich si to vykládala jako náznak, že se něco se hrou děje, nebo bude dít, i když Spencer později trval na tom, že chtěl prostě připomenout jen svou oblíbenou hru. Jak si ale dokážete představit, od té doby běží debata: “Kdy se vrátí Hexen?”

Těchto zmínek i v posledním podcastu se teď chytil mimo jiné lead engine developer Nightdive Studios Samuel Villarreal. Spencerovi na Twitteru vzkázal, že má zkušenosti s Hereticem i Hexenem a on a jeho tým je na tuhle práci ten pravý. Není to ostatně poprvé, kdy si někdo z Nightdive podobným způsobem “řekl” o nějaký remaster. Mají navíc už kromě jiného na kontě vylepšené verze akcí jako Doom 64, Quake či Quake II. Nemusí tedy nakonec skončit jen u jednoho tweetu. Microsoft a Spencer si takto mohou i trochu testovat zájem hráčů a médií o případný remaster.

Hexen: Beyond Heretic vyšel v roce 1995 na svědomí ho mělo studio Raven Software. Stejní autoři o rok dříve vydali Heretic. V roce 1997 pak dorazil Hexen II a o rok později Heretic II.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *