Games

Netflix pravdepodobne chystá ďalšie zdražovanie. Môže za to štrajk umelcov

Netflix, streamovací gigant, je údajne na pokraji výrazného zvýšenia ceny predplatného. Zasvätení odhalili, že spoločnosť vedie rozsiahle diskusie o tomto zvýšení cien, pričom prvé náznaky hovoria, že ako prvých to zasiahne Spojené štáty a Kanadu. Presné znenie a dátum spustenia sú stále v tajnosti, pričom Netflix tieto správy oficiálne nepotvrdil, informuje Gizmochina.

Toto rozhodnutie prišlo v čase nedávneho ukončenia 148-dňového štrajku Spolku amerických spisovateľov (WGA) proti hollywoodskym štúdiám. Štrajk vyvrcholil dohodou, ktorá od streamovacích platforiem vyžadovala, aby zdieľali dáta s WGA, čo viedlo k kľúčovému momentu pri pretváraní streamingového a zábavného priemyslu.

Americká federácia televíznych a rozhlasových umelcov (SAG-AFTRA) je stále zapletená do štrajku. Táto prebiehajúca akcia spôsobila oneskorenie vo veľkých filmových projektoch, najmä v tituloch ako ‘Dune: Part 2‘ a ‘Spider-Man: Beyond the Spider-Verse’. Generálny riaditeľ Netflixu, Ted Sarandos, však myslel dopredu. Nedávno zdôraznil pripravenosť platformy na takéto otrasy v odvetví a poukázal na ich rôznorodú ponuku obsahu ako záchrannú sieť.

Aplikácia Netflix na Samsung Galaxy Flip5

Prechod na zvýšenie predplatného nie je pre Netflix jedinečný. Streamingový svet bol svedkom toho, že niekoľko jeho hlavných hráčov v poslednom čase zvýšilo ceny v priemere takmer o 25 %. Toto sa považuje za taktiku na nájdenie strednej cesty medzi udržaním ziskovosti a zároveň prilákaním zákazníkov lacnejšími plánmi s reklamami. Napríklad také Disney+ stanovilo cenu svojej služby na 13,99 dolárov mesačne.

Niekedy netreba zvyšovať ceny pre dosiahnutie zisku

Stratégia Netflixu pri riešení finančného napätia sa však výrazne líši od konkurentov. Namiesto okamžitého zvyšovania cien spoločnosť zaviedla opatrenia na potlačenie zdieľania hesiel medzi predplatiteľmi, čo je krok, ktorý nielenže udržal existujúcich používateľov, ale pritiahol aj nových. Táto stratégia viedla k výraznému prílevu 6 miliónov nových predplatiteľov, čím sa celkový počet členov Netflixu na celom svete zvýšil na 238 miliónov.

Len pred pár mesiacmi vo februári Netflix zrevidoval svoj model predplatného a znížil ceny v určitých regiónoch. Neskôr na to v máji nasledoval celosvetový zásah proti zdieľaniu hesiel.


Náš tip

Xiaomi chystá supersmartfón: 24 GB RAM, premenlivá clona fotoaparátu, jas 3000 nitov a oveľa viac

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *