Skip to content

Netatmo plánuje odstavit své online služby. Omezí vás to?

Netatmo plánuje odstavit své online služby. Omezí vás to?

Majitelé zařízení značky Netatmo a také přístrojů Legrand a Bticino se musejí připravit na naplánovanou odstávku serverů, která znemožní například ovládání skrze aplikaci nebo zasílání upozornění. Nebo s ní alespoň počítat. Přerušení online služeb je naplánováno na noc z 13. na 14. června, konkrétně od úterní 22. hodiny do středeční 5. hodiny našeho času. Celkem sedmihodinové odpojení od některých cloudových služeb by mohlo některé uživatele nemile překvapit, případně jim nadělá vrásky, i když o něm vědí.

Odstávka online služeb Netatmo – co bude ovlivněno?

  • Vaše produkty budou i nadále fungovat podle očekávání (meteorologické stanice budou ukládat naměřené hodnoty, kamery budou nahrávat videa…) a fyzický přístup bude také fungovat (ruční nastavení termostatů…), ale uživatelé nebudou mít přístup k aplikacím ani nebudou dostávat oznámení na své chytré telefony.
  • Nebude možné se ani přihlásit nebo registrovat.
  • Na eshopu Netatmo bude možné zadat objednávku, ale pouze jako host.

“V rámci našeho závazku ke spokojenosti zákazníků a k zajištění kvality našich služeb musíme provést údržbu našich serverů,” vysvětluje nutnost odstávky Netatmo na svém webu. Firma rovněž dodala, že v rámci této akce rovněž nebude fungovat propojení s Google Home a Amazon Alexa.

Kolik máte doma či v práci Netatmo produktů?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *