Games

Nemecký trh opustí ďalšia obľúbená čínska značka

Možno ste už počuli o spore medzi značkami Nokia a vivo. Kvôli tomu druhý menovaný výrobca opustil nemecký trh. Z rovnakého dôvodu onedlho z Nemecka odíde ďalšie významné meno, ktoré sa preslávilo hlavne svojimi skvelými modelmi v strednej cenovej kategórii.

Realme odíde z nemeckého trhu. Ako to bude so zbytkom Európy?

Realme sa pripravuje na odchod z nemeckého trhu. Sústrediť sa však aj naďalej bude na zbytok Európy, ba dokonca by mohlo poputovať aj na menšie trhy, kde sa bude snažiť predávať svoje cenovo dostupnejšie smartfóny. Obyvatelia Nemecka sa pritom nemusia obávať, že by im skončila podpora pre ich súčasné telefóny. Aj naďalej sa bude na nich vzťahovať záručná doba a budú samozrejme dostávať aj softvérové aktualizácie. Realme len svoje zariadenia nebude v tejto krajine naďalej predávať.

Realme GT 3 | Zdroj: GSMArena.com

V Nemecku skončili predaj svojich mobilných telefónov aj ďalšie značky patriace pod BBK Group spolu s Realme. Ide o výrobcov OPPO, vivo či OnePlus, teda veľmi významné čínske mená, ktoré produkujú skutočne skvelé smartfóny v rôznych cenových hraniciach. Všetko to však začalo súdnym sporom ohľadom patentov. Nokia udala výrobcov OPPO a OnePlus a súd následne aj vyhrala. Dvaja menovaní výrobcovia museli následne z nemeckého trhu odísť.

Náš tip

Slovenskom sa cez SMS masívne šíri nový podvod. Na toto snáď nenachytajú nikoho

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *