Games

Nejlepší skládačka všech dob? OnePlus Open míří do Evropy!

  • Společnost OnePlus právě představila svůj první ohebný telefon
  • OnePlus Open má nekompromisní hardware i propracovaný software
  • Bude se prodávat i v Evropě, cena je stanovena na 1799 eur

Společnost OnePlus právě představila bez debat jeden z nejzajímavějších telefonů letošního roku. Ve spolupráci se sesterskou značkou Oppo delší dobu pracovala na telefonu OnePlus Open (žijete-li v Číně, budete ho znát pod označením Oppo Find N3). Jedná se o nekompromisní skládačku s hromadou zajímavých technologií, která pořádně zatopí všem konkurentům. Včetně Samsungu.

Je OnePlus Open nejlepší ohebný telefon?

OnePlus Open se pyšní vynikajícími displeji a to jak ve složeném, tak otevřeném stavu. Vnějším panelem je 6,31palcový Super Fluid LTPO 3.0 AMOLED s rozlišením 2484 x 1116 pixelů a dynamickou obnovovací frekvencí 10-120 Hz. Nadchne také špičkový jas až 2800 nitů. Asi netřeba zmiňovat, že jde (minimálně parametrově) o nejlepší vnější displej, který jsme u ohebných telefonů zatím viděli.

Jednou z vlastností, kterou si pochvalují i první recenzenti je i pant Flexion Hinge. Nejenže je manipulace s ním o poznání jednodušší než u ostatních skládaček, firma také slíbila až 1 milion složení, což je úctyhodné číslo. Po rozložení se pak díváme na 7,82″ Flexi-fluid LTPO 3.0 AMOLED s rozlišením 2440 x 2268 pixelů, obnovovací frekvencí 1-120 Hz a identickým jasem. Ještě třeba zmínit, že oba displeje podporují standard Dolby Vision.

Pokud byste si mysleli, že OnePlus muselo někde udělat kompromisy, papírové parametry vás z této obavy rychle vyvedou. Pod kapotou tiká Snapdragon 8 Gen2 v kombinaci s 16 GB LPDDR5X RAM a 512GB úložištěm typu UFS 4.0 a zajímavě vypadají také fotoaparáty. Hlavním senzorem je nový 48Mpx snímač Sony LYTIA-T808 o velikosti 1/1,43″, světelností f/1,7 a OIS. Tento senzor je prý díky přepracované architektuře pixelů citlivější na světlo a dle recenzí podává vynikající výsledky. Dále je zde 48Mpx ultraširoký senzor se světelností f/2,2 a nechybí dokonce ani 64Mpx 3x teleobjektiv se světelností f/2,6.


Levný tablet OnePlus Pad Go je tu! Má jemný displej a čtyři reproduktory s Dolby Atmos

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.