Games

Nejhezčí střední třída? Nový Honor X9b vypadá skvěle!

  • Honor právě představil další telefon vyšší střední třídy
  • Model X9b nabízí parádní vzhled a velkou baterii
  • Cenu a dostupnost si ale zatím výrobce nechal pro sebe

Společnost Honor právě bez jakýchkoliv fanfár představila telefon Honor X9b, jakožto nástupce modelu Honor X9a. Značení je přinejmenším podivné, čínská společnost jej navíc zatím uvolnila jen na webových stránkách pro Saúdskou Arábii. Telefon však vypadá po stránce specifikací, ale hlavně designu poměrně zajímavě.

Můžeme začít hned u displeje, který se pyšní nekompromisními parametry. Jedná se o 6,78palcový AMOLED s rozlišením 2652 x 1200 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí, maximální jas a další údaje si však výrobce nechal zatím pro sebe. Narušuje jej průstřel s 16Mpx selfie kamerou. Design se nápadně podobá vlajkovým telefonům nejen od Honoru, ale také od Huawei. Za vizuálně nejatraktivnější by se dala považovat oranžová se zády z umělé kůže.

Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 6 Gen1, který výkonem lehce překonává kdysi populární Snapdragon 778G a zároveň je úspornější, dopomáhá mu pak hned 12 GB RAM a 256GB úložiště. Na zadní straně se nachází rovněž 108Mpx hlavní fotoaparát spojený s 5Mpx ultrašírem a 2Mpx makrem.

Budoucí majitelé mohou počítat s 5800mAh baterií, která podporuje 35W nabíjení. To je velmi slušná hodnota, v kombinaci s energeticky docela nenáročným čipem by mohl mít telefon solidní výdrž na jedno nabití. Systémem je pak Android 13 s nadstavbou MagicOS 7.2. Čínský gigant si v tuto chvíli nechal dostupnost i cenu pro sebe, pokud se bude prodávat i u nás, odhadnuli bychom ji někde okolo 10 tisíc.

Jak se vám líbí nový Honor X9b?

Zdroj: GSMArena

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *