Games

Nebudeme vás lákat ke koupi Xboxu skrz Call of Duty » Vortex

Microsoft dokončil na konci minulého týdne historický obchod – za necelých 70 miliard dolarů získal společnost Activision Blizzard – takže se může začít plně soustředit na jednotlivé hry a informovat hráče, na co a v jaké podobě se mohou těšit. Pravděpodobně vás proto nepřekvapí, že jako jedno z prvních témat zvolil šéf Xboxu Phil Spencer sérii Call of Duty a definitivně potvrdil to, co už zaznívalo během vyjednávání o akvizici. Call of Duty bude od příštího roku na všech platformách stejné, hráči na Xboxu nezískají žádné výhody a na své zapojení se výhledově mohou těšit také hráči na konzoli od Nintenda.

Jak se dalo očekávat, Microsoft k dokončení akvizice připravil vlastní vystoupení, a to v podobě 40 minutového rozhovoru s Philem Spencerem v rámci oficiálního podcastu Xboxu. Na úvod části, v níž Spencer rozebíral akvizici, zaznělo například to, že celý proces schvalování přišel vedení Microsoftu jako vývoj nějaké hry. Trvalo to dlouho, ale Spencer potvrdil, že úspěšným uzavřením celého obchodu vše teprve začíná a rozhodně nic nekončí, jak se podle něj objevuje v titulcích zpráv a názvech videí nejrůznějších komentátorů a tvůrců obsahu.

Dále Spencer jen v rychlosti zopakoval, co už zaznělo například přímo od Activisionu, že hry z nově získaného portfolia se na Game Passu v letošním roce ještě neobjeví, aby se ve svém povídání stočil právě ke Call of Duty. Phil Spencer v první řadě uvedl, že chce, aby se hráči na ostatních platformách cítili jako stoprocentními členy komunity, resp. Call of Duty nation, jak Spencer skupinu hráčů jedné z nejslavnějších stříleček nazývá. „Nechci, aby měli pocit, že přichází o nějaký obsah, skiny, načasování [nějakých událostí], to není náš cíl. Naším cílem je 100% parita na všech platformách,“ řekl Spencer. Konkrétně tím samozřejmě myslel PlayStation, ale co se týče Nintenda, zmínil, že tomu tak – doufá – bude „v budoucnu“. Zdá se tedy, že slib, přivést Call of Duty na konzoli od Nintenda, zřejmě půjde ruku v ruce s uvedením nástupce Switche, čímž by se studia Activisionu samozřejmě vyhnuli nutnosti opravdu výrazně optimalizovat chod hry na výkonnostně již zaostávající konzoli.

Spencer nicméně ještě úvahy o Call of Duty na konzoli od Nintenda či starších konzolích od Microsoftu či Sony pojistil tím, že se budou o zmiňovanou paritu snažit tam, kde to půjde, protože jednoduše musí brát v potaz omezení stran rozlišení či odlišné frekvence snímků, navázané na výkon dané platformy, nezdá se ale, že by Microsoft či Activision počítal s vydáváním dvou odlišných verzí Call of Duty, takže slib zmíněný už během vyjednávání o akvizici nadále platí. „Nechceme žádným způsobem využívat Call of Duty k tomu, abychom vás přiměli koupit Xbox,“ dodal pak Spencer a naznačil, že dlouhé roky na situaci hleděli právě z pohledu těch, kdo se mohou cítit o něco ochuzení. Narážel tím samozřejmě na skutečnost, že PlayStation měl s Activisionem sjednané exkluzivní partnerství, díky kterému se ještě letos například dostali hráči dříve do betatestu. Tohle období ale s dílem Modern Warfare III končí a do budoucna by už žádné omezení platforem přijít nemělo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *