Games

Najobľúbenejšia aplikácia na poznámky prichádza s veľkou novinkou

Aplikácia Google Keep si v minulosti získala obľubu svojou jednoduchosťou. Posledné dva roky jej však spoločnosť Google pridáva množstvo funkcií, ktoré ju približujú pokročilejším nástrojom  na tvorbu poznámok. Najnovšie vylepšenie sa podľa portálu 9to5Google síce týka len webovej verzie Google Keep, ale aj napriek tomu ho určite oceníte.

K čomu slúži novinka v Google Keep?

Novou funkciou je história starších verzií vašich poznámok. To vám umožní stiahnuť textový súbor predchádzajúcich verzií vašich poznámok alebo zoznamov (to-do listov), aby ste videli zmeny, ktoré ste v nich v priebehu času vykonali. Dostanete však len konkrétny textový súbor, ktorý nepodporuje obrázky. A ako sa dostanete k histórii verzii poznámok?

História verzií poznámok v Google Keep | Zdroj: 9to5Google.com

Otvorením Google Keep vo webovej verzii a klepnutím na ponuku „Viac“ s tromi bodkami  sa zobrazí možnosť „História verzií.“ Momentálne sa vám však táto ponuka môže zobraziť v sivej farbe s popisom „Coming soon.“ Znamená to, že zatiaľ pre vás nie je dostupná, pretože spoločnosť Google ju uvoľňuje postupne podľa regiónov.

Nie je tiež úplne jasné, či sa história týka aj starších poznámok alebo len novších napísaných v čase vydania funkcie. Ďalším obmedzením je, že história zatiaľ nie je dostupná vo verzii pre systém Android alebo iOS. Ale vďaka tomu, že Google Keep umožňuje synchronizáciu poznámok medzi zariadeniami a platformami, tak by ste si teoreticky mohli pozrieť históriu verzii poznámok vytvorených na smartfóne neskôr vo webovej verzii.


Náš tip

Androidy sú podľa tínedžerov len pre rodičov a starých ľudí. iPhone je “in”

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *