Skip to content

Na hraní Hogwarts Legacy ve 4K si obstarejte silné PC » Vortex

Méně než měsíc nás dělí od uvedení Hogwarts Legacy, takže je nasnadě očekávat přísun dalších střípků informací, aby byli fanoušci dostatečně v kontaktu a vše mohlo 10. února náležitě vygradovat. Ke zprávě o hereckém obsazení, ve kterém výrazně vyčnívá Simon Pegg coby ředitel Bradavic Phineas Nigellus Black, tak přichází i detaily stran hardwarových nároků na PC a grafických režimů na konzolích, které jsou všechno, jen ne zrovna překvapivé. K dobru vývojářům nicméně můžeme dát skutečnost, že v rámci specifik počítačů nezůstali jen u minimální a doporučené sestavy, ale rozšířili záběr také o požadavcích na úroveň grafických detailů ultra, resp. ultra v rozlišení 4K.

Začneme-li u PC verze, vše podrobně shrnuje tabulka, která se v průběhu včerejšího dne objevila na sociálních sítích. Je všeříkající, čili nemá smysl vypisovat jednotlivé body seznamu, za pozornost nicméně stojí, že pokud byste si chtěli zahrát na doporučené konfiguraci, potřebujete počítač, který byl považován za high-end před několika lety. Tedy pouze Intel Core i7-8700, resp. AMD Ryzen 5 3600 a grafickou kartu nepodporující efekty ray tracingu. Jmenovitě vývojáři Hogwarts Legacy uvádí jako doporučené grafické karty GeForce 1080 Ti, Radeon RX 5700 XT nebo Intel Arc A770. V takovém případě byste se měli užít hru ve Full HD rozlišení s 60 fps a na úroveň grafiky high, což zní poměrně slibně. Pokud ale máte větší ambice a chcete ze hry vymáčknout maximum, budete muset sáhnout po RTX 2080 Ti nebo Radeonu RX 6800 XT, případně pro hraní ve 4K povýšit až na RTX 3090 nebo Radeon RX 7900 XT. S adekvátním procesorem se v takovém případě můžete dostat až na 4K rozlišení v 60 fps a s nastavením grafiky ultra, jak bylo zmíněno v úvodu.

Pokud hodláte hrát Hogwarts Legacy na konzolích, tady vás už skutečně nic nového nečeká. Hra nabídne dva režimy – výkon a kvalita – které nabídnou hraní v 60 a 30 fps. Lišit se budou samozřejmě na základě rozlišení, kdy režim kvality zacílí na 4K (na Xbox Series S na 1440p) a režim výkonu na takové rozlišení, které ještě PlayStation 5 a Xbox Series zvládnou s frekvencí 60 snímků za sekundu. Informace o tom, nakolik dynamické rozlišení v tomto módu bude a kde leží jeho spodní i horní hranice, zatím vývojáři neupřesnili. Přidali však informaci, že Hogwarts Legacy bude na konzolích podporovat funkci Variable Refresh Rate, čímž se otevírá možnost pro víc fps třeba v režimu kvality nebo cesta k ještě jednomu módu, který by si vzal to nejlepší z obou přístupů.

Pokud se ptáte, jak na tom budou verze pro konzole předchozí generace – tedy v tomto případě PS4 a Xbox One – vývojáři zatím informaci neposkytli. Je to ale dáno i tím, že na těchto konzolích si Hogwarts Legacy zahrajete až 4. dubna a na Nintendu Switch, zde rovněž bez detailů, dokonce až 25. čerence.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *