Games

Na hodinky s Wear OS mieri ďalšia aplikácia od Googlu

Spoločnosť Google za posledný rok výrazne vylepšila použiteľnosť svojho operačného systému Wear OS určeného pre smart hodinky. Minulý týždeň preň konečne vydala oficiálnu aplikáciu Gmail a teraz podľa portálu 9to5Google dáva k dispozícii Google Kalendár. Prvé informácie o jeho vydaní sa objavili už minulý rok v novembri,

Google nenahrádza pôvodnú Agendu

Spoločnosť Google už dokonca sprístupnila verziu Google Kalendára pre smart hodinky v obchode Google Play. V zozname aplikácií na displeji hodiniek sa zobrazuje pod názvom „Kalendár“, takže v ňom nájdete aj pôvodnú aplikáciu s označením „Agenda“. Aspoň v prípade minuloročných smart hodiniek Google Pixel Watch so systémom Wear OS 3.5..

Takto to má vyzerať | Zdroj: 9to5Google.com

Aplikácia je v podstate zobrazenie režimu „Plán“, tak ako ho vidíte v Android smartfónoch. V aplikácii môžete otvárať udalosti, aby ste videli presné podrobnosti, akými sú poloha, poznámky, upozornenia a v akom kalendári sa niečo ukladá. Môžete tiež upraviť, či sa udalosti zúčastňujete. Medzi ďalšie možnosti patria „Otvoriť v telefóne“ a „Odstrániť udalosť“ v spodnej časti aplikácie.

Obrázky k udalostiam a nové dlaždice

Rozpoznané udalosti, ako sú sviatky a narodeniny, získajú obrázky na pozadí v hlavnom informačnom kanáli. Zobrazia sa aj Úlohy s možnosťou označiť ich ako dokončené. Google Kalendár tiež v spodnej časti zaznamená, do akej miery je udalosť synchronizovaná. Bohužiaľ nie je možné vytvárať udalosti alebo úlohy.

Boli pridané aj dve nové dlaždice pre „Ďalšiu udalosť“ a „Ďalšiu úlohu“, pričom druhá z nich zobrazuje dve nadchádzajúce položky. Tlačidlo „Viac“ potom otvorí celú aplikáciu. Existuje aj možnosť „Ďalšia udalosť“. Existujúce komplikácie s dátumom sa vás opýtajú, či chcete otvoriť Kalendár Google alebo aplikáciu Agenda. Google Kalendár pre Wear OS môžete nájsť v obchode Google Play.


Náš tip

YouTube trestá používateľov AdBlocku: Po 3 videách sa prehrávanie zastaví úplne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *