Games

Na Android vyšel boží RealityScan. Nasnímá vám ve 3D cokoli

Uživatelé Android mobilů či tabletů nově dostávají do rukou jeden úžasný nástroj. Po několika měsících exkluzivního provozu v systému iOS se i na “naše” zařízení oficiálně vydává bezplatná aplikace RealityScan. Ta je za dobrého světla schopná skrze běžné fotoaparáty nasnímat do 3D téměř libovolný objekt, který si můžu uživatel jen tak uložit, nebo dále využít v dalších placených nástrojích.

RealityScan Is Now Also Available for Android

“S potěšením oznamujeme, že aplikace RealityScan je nyní k dispozici pro zařízení se systémem Android i iOS, takže tuto výkonnou fotogrammetrickou aplikaci si může zdarma stáhnout téměř každý, kdo má moderní chytrý telefon nebo tablet. S RealityScan můžete vytvářet vysoce věrné 3D modely objektů pouhým pořízením jejich několika snímků telefonem nebo tabletem – zbytek za vás udělá aplikace,” uvádějí autoři z Epic Games na blogu Unreal Engine. I ten se dá využít pro další zužitkování naskenovaných modelů, což ocení například herní designéři.

aplikace RealityScan Android 3D sken chléb ukázka

“Nejnovější verze této aplikace nabízí také zjednodušené uživatelské rozhraní a intuitivnější pracovní postupy,” dodávají vývojáři společně s následujícím seznamem nejzajímavějších novinek:

  • Nový pracovní postup založený na krocích vás provede celým procesem skenování, a pokud potřebujete provést změny, můžete se vždy vrátit zpět k jednotlivým krokům.
  • V knihovně projektů můžete snadno vyhledat a odstranit nespojené snímky a případně přidat nové, které je nahradí.
  • Díky vestavěnému prohlížeči Sketchfab můžete přímo z knihovny projektů otevřít náhled finálního modelu, jak bude vypadat ve Sketchfabu.
  • Můžete přidat a upravit název a popis projektu, který se automaticky synchronizuje se Sketchfabem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *