Skip to content

může fungovat Android a e-ink?

Posledních několik týdnů máme možnost testovat produkt, jehož vznik by nás asi nikdy nenapadl. Tablet Huawei MatePad Paper je totiž jakýmsi hybridem mezi klasickým tabletem a čtečkou knih. Podobné produkty mívají jeden zásadní problém. Když se snažíte spojit dva produkty dohromady, v mnoha případech se stane to, že ani jednu věc nedělá dobře. Je tohle případ Huawei MatePad Paper, nebo jde o skvělé must-have zařízení? Na to si odpovíme v dnešní recenzi.

Obsah recenze Huawei MatePad Paper

Obsah balení

Huawei nikdy na zákaznících nešetřil, čehož je balení Huawei MatePad Paper důkazem. V elegantní papírové krabičce, která je rozdělena na dvě části naleznete pochopitelně samotný tablet, 22,5W nabíjecí adaptér, USB-C/USB-A nabíjecí kabel, pouzdro z umělé kůže a také druhou generaci stylusu M-Pencil s vyměnitelnými hroty.

To je rozhodně sympatické a tablet můžete po zakoupení okamžitě naplno využívat. Tipujeme, že u některých jiných výrobců byste jen za příslušenství utratili několik tisíc korun. Jen za stylus byste normálně zaplatili přes dva tisíce. Bravo!

Kvalita zpracování a vzhled

Musíme se přiznat, že jsme se museli před psaním recenze ujistit, jaké je vlastně zpracování tabletu jako takového. Testujeme jej sice už několik měsíců, ale hned jsme jej dali do již zmíněného pouzdra a nikdy jsme neměli potřebu jej vyjmout.

Hned na začátek je potřeba říct, že MatePad Paper patří k s vahou 360 gramů k těm lehčím tabletům a s tloušťkou 6,7 mm jde také o naprostou špičku. Čínská firma to měla při tvorbě oproti běžným tabletům snažší. Černobílý e-inkový displej totiž nakrmí baterie, jejíž kapacita je nízká i na telefony (3625 mAh) a nenalezneme zde třeba fotoaparát. V každém případě se vám bude v ruce držet velmi dobře, což je u podobného zařízení naprosto klíčové.


Oblíbený Xiaomi Pad 5 konečně dostává Android 12 s MIUI 13

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 1 minuta (
uložit na později

)čtení: 1 min.

uloženo


uložit na později

1 min.