Games

Microsoft by měl v těchto dnech dokončit akvizici » Vortex

Gigantická akvizice společnosti Activision Blizzard ze strany Microsoftu, jež byla oznámena už na začátku roku 2022, se konečně chýlí ke konci a Microsoft je velice blízko úspěšnému dokončení. Akvizice za necelé dva roky od oznámení narazila na nemálo problémů a překážek v souvislosti s regulátory, často se řešila série Call of Duty, cloudové hraní, Game Pass a mnoho dalších informací a čísel. Microsoft se pustil do soudního sporu s Federální obchodní komisí (FTC), který nakonec úspěšně vybojoval, narazil však i na Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) ve Velké Británii a jeho obavy z pozice Microsoftu v oblasti streamování se společnost rozhodla vyřešit nabídkou práv Ubisoftu. Podle informací agentury Bloomberg by však měl být samotný závěr o něco usnadněn.

Prodloužená lhůta na dokončení akvizice byla stanovena na 18. října, přičemž Microsoft věřil, že nový verdikt od britského antimonopolního úřadu obdrží co nejdříve. Tak se zatím stále nestalo, ačkoli se termín nezadržitelně přibližuje, ale výše popsaná změna návrhu obchodu zabrala. Podle anonymních zdrojů Bloombergu si navíc může Microsoft připsat další vítězství, jelikož se má vyhnout dalšímu přezkumu a vyšetřování ze strany Evropské unie. Evropská komise údajně dospěla k názoru, že na základě změn, které byly učiněny kvůli CMA, není potřeba procházet dalším schvalovacím procesem v Bruselu, což samozřejmě značně usnadní a urychlí dokončení. Až tedy britský regulátor udělí onen kýžený souhlas.

Microsoft očekává konečné rozhodnutí CMA v těchto dnech a k dokončení má podle dřívějších informací dojít zítra 13. října. Nicméně už minulý měsíc pak Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) předběžně oznámil, že transakci za nových podmínek povolí a schválí. I v případě dokončení zde však nadále zůstává snaha Federální obchodní komise (FTC), která má dle dřívějšího prohlášení stále podnikat své vlastní interní kroky proti akvizici, podle Bloombergu dokonce i po jejím dokončení. Teď už každopádně nezbývá než čekat, což bude platit i o budoucím zahrnutí her od Activisionu do Game Passu, k němuž by mělo dojít nejdříve za rok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *