Games

Meta Quest 3 – budoucnost virtuální reality

  • Meta Quest 3 je již nyní dostupný k předobjednání, a jeho oficiální vydání je plánováno na 10. října
  • Novou fukncí je full-color mixed reality, která zahrne vaši reality
  • VR Headset pořídíte za $499 (cca. 11 580 Kč)

Velkou novinkou, která právě přichází na trh, je Meta Quest 3. Tento nový VR headset přináší do světa virtuální reality zcela nové možnosti a zážitky pro všechny nadšence a dobrodruhy. Tento headset staví na populárním modelu Meta Quest 2 a přináší komplexnější využití virtuální reality. Zdá se, že se brzy stane jedním z nejlepších dostupných VR headsetů.

Design Meta Quest 3

Meta Quest 3 přináší mnoho významných vylepšení oproti svému předchůdci. Zatímco headset má stejný celkový vzhled jako Quest 2, jeho optický profil je nyní o 40 % tenčí. Na přední straně headsetu jsou umístěny tři RGB kamery a hloubkový projektor, které umožňují plný průchod smíšenou realitou. Nové otočné kolečko pro nastavení vzdálenosti mezi čočkami umožňuje přesné ladění interpupillární vzdálenosti (IPD). Headset podporuje IPD od 53 mm do 75 mm. Tenčí design, lepší displeje, výkonnější procesor a vylepšené ovladače jsou ale jen jedním z bonusů.

Nové funkce a rozdíly mezi původní verzí

Meta Quest 3 přináší hlavní inovaci v podobě plnobarevného průchodu, což umožňuje uživatelům snadno přepínat mezi zážitky virtuální reality a smíšené reality pomocí jednoduchého dvojitého klepnutí na boku headsetu. Jinými slovy, s Quest 3 bude VR hraní zahrnovat místnost, ve které právě stojíte. Headset bude také kompatibilní s PC díky technologiím Quest Link a Air Link. A podobně jako Quest 2, také získá přístup k Meta Quest Plus(služba pro předplatitele nabízející dva tituly měsíčně za 7,99 dolarů měsíčně).

Srovnání Meta Quest 2 a Meta Quest 3

Meta Quest 3 přináší mnoho významných inovací a vylepšení ve světě virtuální reality. Nicméně, s cenovým rozdílem oproti předchozímu modelu, bude muset tento headset přesvědčit uživatele, že nabízí zásadní vylepšení výkonu a že mixed reality je skutečně revoluční zážitek, za který stojí investovat. Meta hrdě uvádí, že Meta Quest 3 má šanci oslovit ty, kteří touží po nových dimenzích virtuální reality, a nabídnout jim zážitek, který stojí za to. Quest 3 také získá přístup k celé knihovně obsahu Quest 2, včetně všech těch nejlepších her. Kromě toho bude do konce roku dostupných více než 100 nových aplikací a vylepšených aplikací pro starší verzi, což znamená, že budete mít dostatek zážitků a her k vyzkoušení.


whatsapp

WhatsApp testuje praktickou funkci, která usnadní odpovídání na videa i fotografie

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.