Games

Máte tablet či ohebný telefon? Zkuste novou funkci v Gmailu!

  • Google vylepšil další aplikaci tak, aby lépe využívala plochu velkých displejů 
  • Gmail nově otevírá odkazy pouze na jedné straně displeje
  • Budete mít tedy přístup k médiím a mailům zároveň

Společně s představením telefonu Google Pixel Fold a tabletu Pixel Tablet se americká firma začala více zabývat optimalizací vlastních aplikací pro tablety a telefony s ohebným displejem. Poslední změna se týká Gmailu, který nyní otevírá odkazy novým způsobem.

Pokud jste dosud klikli na odkaz v e-mailu v aplikaci Gmail na svém tabletu nebo ohebném telefonu, otevřel se vždy přes celou obrazovku, stejně jako na telefonech. Nevyužívala se tedy naplno větší obrazovka s jiným poměrem stran, což se nyní mění. Když klepnete na odkaz, neotevře se v celém okně. Místo toho se zobrazí vedlejší okno, takže budete mít přístup k oběma aplikacím současně. Toto dvousloupcové zobrazení je ideální pro multitasking a pokud budete chtít přece zobrazit obsah na celou obrazovku, můžete tak učinit na jedno klepnutí.

Nejen Gmail zaznamenal nedávné změny. Aplikace jako Disk Google, Dokumenty, Tabulky a Prezentace nyní také podporují režim rozdělené obrazovky a stejně jsou na tom i některé aplikace třetích stran, třeba Zoom, Adobe Acrobat Reader, Dropbox, Evernote či Todoist.

Oceníte nové zobrazování odkazů v Gmailu?

Zdroj: 9to5google, vlastní

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *