Skip to content

Mafia IV může být v předprodukční fázi » Vortex

Jméno oblíbené české série Mafia v našich končinách samozřejmě obzvlášť rezonuje, díky čemuž nepochybně upoutá pozornost i sebemenší náznak nových informací. Po nejrůznějších spekulacích ohledně vývoje Mafie IV, ale bohužel i novinkách kolem samotného studia Hangar 13 v podobě propouštění a odchodu ředitele Hadena Blackmana, byly v srpnu u příležitosti 20. výročí série oficiálně oznámeny práce na pokračování. Od té doby jsme se ničeho dalšího nedočkali, ale je možné, že jsme se právě dozvěděli něco málo o postupu projektu.

Známý insider Idle Sloth přišel na svém Twitteru s informací, že je Mafia IV v předprodukční fázi. Neodvolává se nicméně na žádný únik ani některý ze svých zdrojů, nýbrž na nabídku práce, která se před dvěma týdny objevila na LinkedIn. Jedná se o pozici Tools Engineer v pobočce Hangaru 13 v anglickém Brightonu. Detaily pozice udávají, že jde o práci na neoznámené multiplatformní hře běžící na Unreal Engine 5. Požadavky pak klasicky zmiňují zkušenosti v oboru, v tomto případě alespoň dva roky, a tvorbě nástrojů, nadšení pro hry nebo schopnost komunikace a práce v týmu. Inzerát skutečně zmiňuje předprodukční fázi, ale nijak není zmíněno, že by se mělo jednat konkrétně o Mafii IV. Pokud však ano, mohlo by to znamenat, že je hra vzdálenější, než jak někteří patrně předpokládali.

Zdroj: Hangar 13

Mafii IV z inzerátu vyvodili i další, ale je nutné podotknout, že nelze v tuto chvíli z dostupných informací nijak potvrdit, že se skutečně jedná o ni. Popisy jiných pozic, ať už v Brightonu, Novatu nebo Praze a Brně, podobné informace neobsahují. Nabídka sice zmiňuje neoznámenou hru, ale pravdou je, že bylo ohlášeno pokračování, ovšem ne přímo Mafia IV (případně s jiným názvem). Novou Mafii to tedy nevylučuje, ale nesmíme zapomínat na to, že má být ve vývoji i další Top Spin. Čtvrtý díl, tehdy ještě od studia 2K Czech, vyšel v roce 2011, přičemž Top Spin 5 by měl též vznikat v Hangaru. Loňské spekulace dokonce zmiňovaly přímo české vývojáře, ale zde bychom se už do dalšího spekulování pouštěli až příliš. Nabízí se otázka, kdy mohly práce na Mafii IV skutečně začít, vzhledem k tomu, že remake prvního dílu vyšel v roce 2020 a v roce 2021 došlo ke zrušení live service akčního titulu, který jsme znali pouze pod označením Volt.

Magazín Kotaku loni v květnu přišel s tím, že vzniká prequel Mafie, což později doplnil Shpeshal Nick z magazínu XboxEra o zasazení na Sicílii na přelomu 19. a 20. století. Nad rámec toho se objevily i první neoficiální informace o Top Spin 5. Vývoj nové hry byl v srpnu potvrzen, ale o zasazení či zápletce zatím stále nic nevíme, proto je nutné tyto předchozí spekulace brát s rezervou. To ostatně platí i o této zprávě, ovšem vzhledem k potvrzení pokračování není pochyb o tom, že se pochopitelně něco kolem nové Mafie děje. Ale těžko říct, zda je to právě tento případ. Tak jako tak už při výročí vývojáři zmiňovali, že si na pokračování ještě pár let počkáme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *