Games

Lords of the Fallen mění fungování režimu New Game Plus » Vortex

Ačkoliv reboot soulslike akce Lords of the Fallen není zcela bezchybný, hráči i kritici oceňují nad rámec vlastního provedení řadu zajímavých nápadů, kterými se vývojáři ze studia Hexworks pod dohledem vydavatelů z CI Games snažili titul posunout a nenechat ho mezi hráči sedět jen jako další z mnoha kopírek titulů od FromSoftware. Ve své práci navíc neustávají a s dalším patchem sáhnou do některých částí hry, aby vyhověli fanouškům a upravili věci, které podle většinového názoru tolik nefungovaly. Je mezi nimi i režim New Game Plus pro opakované hraní s již posílenou postavou, který se dočkal modifikátorů, které ještě zvyšují celkovou obtížnost a staví před milovníky tohoto žánru tolik potřebnou výzvu.

Zdroj: CI Games

Článek, který provází nadcházející čtvrteční vydání patche na verzi 1.1.224, je poměrně obsáhlý a do detailu popisuje, co všechno se s módem NG+ a dalšími částmi hry vlastně stane. Pokud bychom měli začít právě u možnosti opakovaného hraní, vývojáři řešili především záchytné body, tzv. Vestiges, které před patchem při spuštění NG+ zmizely a byly nahrazeny omezeným množstvím semínek, z nichž si hráči mohli checkpointy jednorázově vytvořit. To se možná zdálo jako příliš velká výzva pro hráče, kteří jen chtěli projít hrou znovu a využít některé nové schopnosti, a tak vývojáři přidají možnost volby. Jak vývojáři popisují v odkazovaném článku, nově bude první hraní v režimu NG+ provázeno rozbitím jen několika checkpointů, v dalším průchodu se rozbije o několik víc Vestiges a konečně ve třetím průchodu – které hra zaznamenává jako NG+1, NG+2 a NG+3 – už nebudou checkpointy žádné. Pokaždé ale samozřejmě dojde na restart světa, ztrátu questových předmětů i některých příběhem daných schopností a nutnosti postavit se zase o trochu silnějším monstrům. A pokud by tyto úpravy nestačily, vývojáři slibují také další modifikátory, které si hráč bude moci sám zvolit.

Z dalších věcí pak vývojáři zmiňují úpravu chování nepřátel, která se za vámi jako na vodítku nebudou táhnout tak dlouho a nebudou vás tak často obklopovat ve velkých zástupech. Řeší se také crossplay hraní, které by mělo být od dnešního dne aktivní mezi konzolemi a již brzy také mezi PC, potažmo všemi platformami, na kterých je Lords of the Fallen dostupné. A samozřejmě nechybí ani zmínky o celkovém vylepšení stability hry a úpravy některých rozbitých částí grafiky, například v Manse of the Hallowed Broterhs, kde zlobil upscaler, ale i na spoustě dalších míst, kde docházelo k nepříjemným glitchů či kolizím modelů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *