Skip to content

LIDL prodává fotopast s napojením do mobilu

V nabídce obchodního řetězce LIDL se nedávno objevil další zajímavý kousek chytré elektroniky. V e-shopu je k dostání Fotopast WK 8 B4, která umožňuje nejen standardní automatizované focení či natáčení na základě detekce pohybu, ale k tomu i následné bezdrátové odesílání záznamů do aplikace v mobilním telefonu.

Video z této fotopasti může mít rozlišení až 3 840 x 2 160 pixelů, fotografie pak mají nativní rozlišení 8 megapixelů a interpolované 20 MPx. Díky infračerveným LED je zařízení schopné snímat i v noci. Spouštěčem je snímač, který dokáže rozpoznat pohyb na dvacet metrů. Stejná je i vzdálenost pro připojení přes Wi-Fi k mobilu. Uživatel tak nemusí kvůli přenosu fotek a videí až k fotopasti, pokud je v obtížně dostupném místě. Wi-Fi se dá aktivovat přibaleným dálkovým ovládáním.

Šířka pořizovaného záběru je až 80 ° a pohotovostní doba výdrže na jedno nabití je až 8 měsíců. Běžná doba uvedena není. V zařízení nechybí mikrofon, takže záznamy mohou obsahovat i zvukovou stopu, a na těle fotopasti je rovněž klasický čtvrtpalcový závit na stativ. Zařízení má krytí IP54.

Součástí balení je mimo jiné i 8GB microSD karta s adaptérem, upevňovací řemínek nebo držák na stěnu. Fotopast WK 8 B4 je v LIDL shopu aktuálně k dostání za 3 499 Kč. A to ve dvou barevných variantách.

Na koho/co byste rádi políčili fotopast?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *