Games

Legions vyjde ještě letos » Vortex

Společnosti Tencent a Electronic Arts oficiálně blíže představily novou hru ze série Command & Conquer. Ovšem držte své očekávání na uzdě, novinka s podtitulem Legions míří exkluzivně na mobilní operační systémy iOS a Android (via Gematsu). Ve skutečnosti je dílem společnosti Level Infinite, která patří Tencentu. Senior director Anthony Crouts slibuje, že hra je od základu vytvořena na mobilní platformy a pro mobilní hráče, proto mají být zápasy kratší a rychlejší.

Mobilní strategie má v případě Legions nabídnout nový druh zážitku, ale využít k tomu známé prostředí, strany, jednotky, hrdiny, padouchy a další prvky Command & Conquer. Opět tu proti sobě samozřejmě stanou frakce GDI a NOD. Autoři mluví také o reimaginaci příběhu, ať už tím myslí cokoli. Command & Conquer: Legions nabídne real-time PvE a PvP bitvy a jinak samozřejmě budeme dělat věci, které byste od této série očekávali – těžit tiberium, budovat základnu a válčit.

Nejde nicméně tak docela o blesk z čistého nebe. O hře dříve označované jako Project C&C se mluvilo už v minulosti a dokonce již za sebou má pár testů ve vybraných zemích. Na internetu lze najít dokonce i nějaká gameplay videa. Nadcházející uzavřená beta má odstartovat už tento měsíc v Austrálii, Kanadě, Francii, Mexiku, Novém Zélandu a na Filipínách. Globální launch je pak naplánován ještě na letošní rok.

K dispozici už jsou první obrázky a podívat se můžete také na trailer. Spuštěný je rovněž oficiální web, kde se můžete předregistrovat, a hru už má profil i na obchodu Google Play. Další podrobnosti se máme dozvědět ve středu večer během streamu Level Infinite.

Nejde o první mobilní pokus na tomto poli. V roce 2018 vyšla strategie Command & Conquer: Rivals pro iOS a Android od studia EA Redwood Studios. Pokud jde o velké hry, naposledy jsme se dočkali Command & Conquer Remastered Collection od týmů Petroglyph Games a Lemon Sky Studios. To bylo v roce 2020. Obsahem byly vylepšené první dva díly z let 1995 a 1996.

Ale řekněte sami, nemrzí vás tak trochu, že když už dojde na nový díl, není to plnohodnotné pokračování pro PC?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *