Games

Ktorý operátor má najvýhodnejšie paušály? Pozrel sa na to samotný štát

Ceny za mobilné paušály sú na Slovensku pomerne vysoké. Určite ste si všimli, že na trhu účinkuje štvorica hlavných veľkých operátorov a niekoľko virtuálnych. Tí virtuálni sú celkom dobrým spôsobom na zabezpečenie trochu prijateľnejších cien z dôvodu vzniku väčšej konkurencie. Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb raz za tri mesiace spraví prehľad cien za najlacnejšie balíčky u operátorov. O dostupnosti najnovšieho prehľadu informoval aj na svojej facebookovej stránke. Ako sú na tom ceny v aktuálnej situácii?

Porovnanie najlacnejších balíčkov jednotlivých operátorov za 3. kvartál 2023

Oproti Q2 sa toho naozaj mnoho nezmenilo. Najlacnejšiu ponuku má operátor 4ka. Vzhľadom na to, že bude môcť v rámci roamingu po dobu troch rokov využívať rýchlu 4G sieť od Orange, ide o skvelú voľbu najmä pre tých, ktorým k šťastiu stačí aj menej GB dát a minút na hovory. 1 GB dát je možné dostať už za 2 € v rámci dátového balíka GIGA od 4ky.

Taký 5 GB doplnkový balík ponúka Orange aj Telekom. Cena je stanovená na 8 € a u spomenutých operátorov sa balík s týmto objemom dát oplatí najviac. 10 GB balík má najvýhodnejší Orange za 10 € mesačne v podobe doplnkovej služby. 20 GB alebo 50 GB môžete mať od O2 za 15 € v podobe programu Dátová Radosť alebo si môžete za rovnakú sumu zakúpiť dátový paušál od 4ky menom SLOBODA DÁTA.

Veľké porovnanie operátorov od regulačného úradu | Zdroj: teleoff.gov

Ak vám postačuje 30 volaní (50 minút) a do 1 GB dát, opäť sa najviac oplatí prejsť do 4ky. Mesačne vás to vyjde na 4,50 €. V prípade voľby pomyselnej strednej cesty je výhodné rozhodnúť sa pre 300 volaní (577 minút) a 5 GB za 16,60 € od Orange. Pri 100 volaniach a 10 GB dát sa však po novom najviac oplatí paušál od O2 s názvom Veľká Radosť, ktorý stojí len 14 €. Náročnejším by mala bohato postačovať 20-eurová ponuka Nekonečná Radosť od O2. Ponúka 100 alebo 300 volaní spolu s 20 GB alebo 50 GB dátovým balíkom.

Loading ... Loading …

Náš tip

Skončí MIUI od Xiaomi a nadstavbu nahradí MiOS?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *