Games

Koniec otravných marketingových hovorov je blízko. Štát konečne prišiel s riešením

Aj vás neustále trápia otravné marketingové hovory od spoločností, s ktorými nechcete komunikovať, prípadne nemáte záujem o ich produkty? Tak tomu by malo byť onedlho koniec. Regulačný úrad informoval o novinkách, ktoré v tejto oblasti štát urobí.

Marketingové hovory len z čísla so špecifickou predvoľbou

Nový zákon o elektronických komunikáciách nariadil Regulačnému úradu zostaviť nový číslovací plán. Vydaná bola vyhláška o národnom číslovacom pláne, ktorá nadobudla účinnosť 19.8.2022. Najdôležitejšia zmena sa týka práve marketingových hovorov. Tie musia totiž byť uskutočňované výhradne z čísel s predvoľbou (0)888.

Mohlo by vás zaujímať:

„Hovory, ktorých účelom bude takáto marketingová prezentácia cez telefón, už budú musieť byť realizované len s predvoľbou. Ak teda navolaný zákazník uvidí na displeji svojho telefónu trojčíslie 888, okamžite bude vedieť, že ide o marketingový hovor a on sám sa rozhodne, či hovor prijme alebo ho odmietne.”

Ing. Ivan Marták, predseda Regulačného úradu

Pre konečného používateľa to prináša jednu veľkú výhodu. Je ňou to, že už pri pohľade na číslo, ktoré mu volá, vie ihneď zistiť, že ide o marketingový hovor. To doteraz samozrejme možné nebolo, pretože firmy mohli na tieto účely využívať akékoľvek mobilné číslo. Vy sa tak môžete jednoducho rozhodnúť či telefonát zdvihnúť alebo nie.

TIP na článok: Nevolajtemi.sk: Boj proti nevyžiadaným marketingovým hovorom naberá na sile

Za nedodržanie hrozí mastná pokuta

Regulačný úrad bude dohliadať na to, aby sa nová vyhláška dodržiavala. V prípade porušenia môže udeliť pokutu vo výške od 200 eur až po 5 percent z obratu firmy. O pridelenie čísla z množiny (0)888 žiadajú operátori od 19.8.2022. Kontrola ich používania začne pravdepodobne začiatkom októbra tohto roka, keďže prideľovanie a sfunkčňovanie nových čísel je pomerne náročný a zdĺhavý proces.

Náš tip

Kto má na Slovensku najlepší internet? Test prezradil zaujímavé výsledky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *