Games

Konec sociální sítě X v EU? Elon Musk zvažuje radikální krok

Elon Musk, známý průkopník v oblasti technologií a zakladatel společnosti Tesla nebo SpaceX, zvažuje radikální krok pro evropské občany. V reakci na evropské regulace týkající se boje proti dezinformacím zvažuje vypnutí populární sociální sítě X (dříve Twitter) v celé Evropské unii.

Proč Elon zvolil takovou reakci?

Zdroj: Business Insider, Twitter, Reuters

Zdá se, že Musk je nespokojen s novým Zákonem o dezinformacích, který byl v Evropské unii nedávno přijat. Tento zákon klade vyšší nároky na platformy sociálních sítí, aby aktivně filtrovaly a odstraňovaly dezinformace. Kromě toho může za neodstranění škodlivého obsahu hrozit vysoká pokuta.

Elon Musk je známý svými neortodoxními názory a akcemi, což se projevuje i v jeho reakci na tento zákon. Podle něj může taková regulace omezit svobodu slova a způsobit více škody než užitku.

Důsledky pro uživatele X

Pokud by Musk skutečně provedl své hrozby a vypnul Twitter v Evropě, mohl by to mít hluboký dopad na miliony uživatelů v regionu. Očekává se, že reakce veřejnosti a technologické komunity budou smíšené. Zatímco někteří podporují Muskův postoj jako obranu proti nadměrné regulaci, jiní budou argumentovat, že boj proti dezinformacím je klíčový pro udržení veřejného řádu a bezpečnosti.

Velký otazník a nejasná budoucnost oblíbené platformy

Zda Elon Musk svou výhružku skutečně uskuteční, zůstává otázkou. Bez ohledu na výsledek situace ukazuje, jak komplikovaný může být vztah mezi technologickými giganty a regulačními orgány. V nadcházejících dnech a týdnech bude třeba sledovat, jak se situace vyvíjí a jaké důsledky to bude mít pro evropské uživatele této sociální sítě.


Tesla do každé rodiny. Tuhle si můžete dovolit!

Zprávičky

Jozef Cmar

Jozef Cmarčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.