Games

Konec nadstavby MIUI? Xiaomi chystá operační systém MiOS!

  • Xiaomi údajně zařízne nadstavbu MIUI a chystá zcela nový operační systém MiOS
  • V tuto chvíli je ale pravděpodobné, že se změna bude týkat pouze Číny
  • Mohlo by jít o podobný projekt podobný HarmonyOS od Huawei

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o skutečnosti, že Xiaomi vydalo Android 14 ve stejný den jako Google. Nadstavba MIUI 15 se ale po jeho boku stále neobjevila a po včerejší informaci o tom, že čínská firma chystá zcela nový operační systém se začaly šířit spekulace o zrušení ikonické nadstavby. Později bylo toto tvrzení ale dementováno s tím, že MiOS se představí pouze v Číně, v Evropě a ostatních zemích bude Xiaomi pokračovat s nadstavbou MIUI. V posledních hodinách se však informace od různých leakerů značně liší.

O systému MiOS jsme psali už na konci srpna a nyní se k němu vyjádřili další leakeři, například Digital Chat Station, který nás pravidelně zásobuje novinkami (nejen) o Xiaomi. Ten tvrdí, že MIUI 14, dlouhodobě oblíbená uživatelská nadstavba Androidu od Xiaomi, je dnes považována za “poslední hlavní verzi” této linie.

V tuto chvíli ale není jasné, na jaké rozdíly a případná úskalí se musí uživatelé připravit. Společnosti se totiž daří informace o zatím přísně utajovaném projektu velmi dobře hlídat. Jediné co víme je, že bude kompatibilní s AOSP (Android Open Source Project) a bude využíván nejen na telefonech, ale také na tabletech a hodinkách.

V podstatě by se tedy mělo jednat o další iteraci HarmonyOS od Huawei. Loni v listopadu si Xiaomi nechalo zaregistrovat doménu “mios.cn”, stránka však v současnosti neexistuje. Leaker se nepodělil o potenciální datum představení, ale dalo by se předpokládat, že bude nový operační systém uveden společně s řadou Xiaomi 14, která se už za pár dní představí v Číně.

Uvítali byste MiOS i v Evropě?

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com, xiaomiui.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *