Games

Knihovna filmů od Sony Pictures vstupuje na PS4 a PS5 » Vortex

Společnost Sony v průběhu dnešního dne oznámila, že na konzolích PlayStation 4 a PlayStation 5 spouští aplikaci Sony Pictures Core. Jak už její název napovídá, zaměřuje se na filmy a nabídne opravdu velkou knihovnu až 2000 snímků, za nimiž stojí právě filmová divize Sony. Jde o očekávaný krok, který jsme v našich úvahách zmiňovali už před rokem, kdy došlo na představení nové podoby předplatného PlayStation Plus a vymezování, k čemu se dostanou platící zákazníci v různých stupních. Co víc, v té době už několik let fungovala obdobná služba – Bravia Core – která přístup do knihovny filmů z hájemství Sony Pictures nabízela na televizích Bravia a vybraných zařízeních Xperia. Proč minulý čas? Odpověď naleznete právě v aplikaci Sony Pictures Core, která se stává hlavní a jedinou aplikací, platnou právě i pro televize.

Protože se ale bavíme o spojení s PlayStationem, je na místě zmínit, že předplatitelé PS Plus budou mít jisté výhody. Nikoliv ti, kdo si předplácí jen základní stupeň Essential, nýbrž ti z vás, kdo platí za Premium a Deluxe. Tito uživatelé nad rámec možnosti pronajmout si či koupit vybraný film dostanou přístup do knihovny až 100 vybraných titulů, které budou dostupné v rámci stávající ceny zmíněného stupně předplatného. Nabídka se bude lišit pro jednotlivé regiony s tím, že ve Spojených státech jsou v této knihovně filmy jako Pátý element, Final Fantsy: The Spirits Within, Godzilla, Hancock, Johnny Mnemonic, Resident Evil: Odplata, Sniper nebo například Hvězdná pěchota. Nabídka by se měla rovněž čas od času obměňovat, a jak vidíte, nezahrnuje ty nejnovější filmy.

K nim se uživatelé dostanou jen za poplatek, který ovšem není v tuto chvíli upřesněn. Služba Bravia Core, ze které Sony Picutres Core vychází, dávala uživatelům možnost streamovat po dobu jednoho či dvou let nabízený obsah a využít omezené množství kreditů pro nákup jednotlivých filmů. Dobu streamování však nešlo prodloužit, stejně jako nešlo dokoupit žádné kredity, není však zřejmé, na jakém principu bude služba fungovat nyní. Aktuálně navíc nelze nic přímo ověřit z Česka či Slovenska, tedy zemí, v nichž služba není podporována a je otázkou, jak rychle se to změní, případně zda vůbec. Sony pak nabízí také možnost zajistit si přístup k nejnovějším filmům během exkluzivního období, kdy budou snímky dostupné jen v této službě, nabídka je ale ještě omezenější a platí jen pro Velkou Británii, Německo, Francii a Japonsko.

Devizou Sony Pictures Core je rovněž kvalita, ve které lze filmy sledovat, což se samozřejmě dříve týkalo i Bravia Core. V rámci tzv. Pure Streamu je možné sledovat filmy ve 30-80 Mbps, využít HDR a také vylepšení na úrovni IMAX kvality. Sony rovněž počítá s tím, že do nabídky zařadí vybraná anime ze sítě Crunchyroll, kterou rovněž vlastní.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *