Games

Kapesní Playstation 5 je tu! Má 8palcový Full HD displej

  • Včerejší akce Playstation Showcase 2023 nabídla hromadu novinek
  • Mimo her došlo na představení příslušenství k PS5
  • Project Q umožní streamování her skrz Remote Play

Sony na včerejší akci Playstation Showcase 2023 představilo hromadu nových her, došlo ale také na hardware. Nové streamovací zařízení, které firma označuje jako Project Q má udělat radost všem fanouškům Playstationu 5.

Sony se však nechalo slyšet, že hry bude možné streamovat pouze z konzole, což je velká škoda a na hraní v cloudu můžeme asi rovnou zapomenout, ačkoliv není vyloučeno, že se do uvedení situace ještě změní. Právě za nemožnost cloudového hraní to totiž novinka, která ještě nebyla plně představena od zahraničních médií dost schytává.

PlayStation Showcase 2023 – Accessories Sneak Peek

Projekt Q je vybaven 8palcovým LCD displejem s rozlišením 1080p a obnovovací frekvencí 60 Hz. Designově jde v podstatě o rozkrojený DualSense s displejem. Můžeme počítat se stejnými funkcemi, jako nabízí právě ovladač k PS5 s výjimkou touchpadu. Firma si pro sebe nechala i cenu, která bude zásadní. Pokud bude příliš vysoká, nebude dávat příliš velký smysl. Vždyť Remote Play si mohou hráči nainstalovat na jakýkoliv mobil či tablet.

Kromě Projektu Q Sony představilo také nové herní bezdrátové špunty, která mají nabídnout “bezztrátový zvuk” a samozřejmě také nízkou latenci. Ani jejich cena ale bohužel nebyla prozrazena.

Zaujal vás Project Q od Sony?

Zdroj: Playstation YouTube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *