Games

Kamija i Mikami se hodlají vrátit k vývoji her » Vortex

V průběhu letošního roku jsme vás informovali o dvou velkých odchodech z japonských studií. Tím prvním, kdo opustil svou domovinu, byl Šindži Mikami, který začátkem roku oznámil odchod z Tango Gameworks. Teprve nedávno se pak k němu přidal Hideki Kamija, který pro změnu po dlouhých letech odešel z PlatinumGames. Oba vývojáři patří k legendám, mají za sebou světové opěvované tituly či série jako Resident Evil, Dino Crisis, The Evil Within, Devil May Cry, OKami či Bayonetta, proto jsou jejich další kroky ostře sledovány a fanoušci jejich vlastní či dokonce společné práce čekali na další informace, jak to s jejich zapojením v herním odvětví bude. Dobrá zpráva – končit nechtějí a pozvolna se do vývoje her opět zapojí.

Konkurenční doložka Šindžiho Mikamiho

Ačkoliv nemáme k dispozici žádné obsáhlé detaily, informaci o tom, v jakém studiu chce Mikami pokračovat, případně do jaké hry se hodlá pustit, víme bezpečně, že se vrátí. Na svém Twitteru sdílel krátkou zprávu, která s největší pravděpodobností kopíruje datum vypršení konkurenční doložky, kterou v Tango Gameworks podepsal. „Nyní, když jsem prolomil kouzlo nekonkurence na sobě samém, bych se mohl, hádám, vrátit do práce,“ zavtipkoval Mikami. Fanoušci si samozřejmě vzkazu všimli a ihned začali „radit“, kam by se měl slavný designér vrtnout. Někdo nabízí angažmá u Sony, jiní zase volají po The Evil Within 3 a další se jen ptají, zda hodlá Mikami založit vlastní studio a/nebo bude s někým spolupracovat. Nabízí se samozřejmě opět spojit síli s Hidekim Kamijou, který na konci své rozlučky odjel na úřad práce ve svém Lamborghini Countach…

Hideki Kamija youtuberem

Jak už zaznělo výše, Kamija si založil kanál na YouTube, pochytal už téměř 5 tisíc fanoušků a vydal video, ve kterém vysvětluje, proč odešel a jaké jsou jeho plány. V první řadě, do důchodu ještě nezamířil, čemuž odpovídá i důvod, který ho přiměl odejít z PlatinumGames. Chce totiž podle svých slov dělat hry podle sebe, a to už prý ve zmíněném studiu z neznámých důvodů nešlo. K rozchodu s PlatinumGames se rozhodl už před třemi měsíci a nyní se prý cítí odpočatě a svěže. Podobně jako Mikamiho však Kamiju v rozletu brzdí konkurenční doložka, která mu zabraňuje pracovat v herním odvětví po dobu jednoho roku, takže ono období odpočinku a relaxace zřejmě ještě chvíli potrvá. Otevřeně však naznačil, že se už těší na nabídky a čekání hodlá vyplnit natáčením videí. Co je důležité, nemají být o práci game directora, o to ale zajímavější by pohled do soukromého života slavného vývojáře mohl být.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *