Skip to content

K čemu jsou chytré hlavice a ušetří peníze?

Energie globálně zdražují po celém světě. Hromada domácností v tuto chvíli řeší to, jak ušetřit alespoň nějakou tu korunu za vyúčtování, k čemuž vám mohou posloužit i produkty z chytré domácnosti. V jednom z minulých článků jsme se bavili o chytrém osvětlení, které vám šetří nejen peníze, ale také čas a zdraví a nyní se mrkneme na to, k čemu jsou chytré termostatické hlavice, a zda se pomocí nich dá ušetřit.

Co je to chytrá termostatická hlavice?

Chytrá termostatická hlavice se od těch hloupých po vzhledové stránce nijak extra neliší. Má navíc displej a zpravidla bývá o něco větší, což je pochopitelné. Musí v ní být totiž baterie a další součástky, skrz které se napojí na bránu. Hlavice mohou mít několik standardů, mezi ty nejrozšířenější však patří Zigbee, Wi-Fi a Z-Wawe. Jinak ale funguje na stejném principu, jako ta hloupá. Můžete ji připevnit na téměř jakékoliv topení a užít si tak výhody, mezi které patří hlavně automatizace topení a chytré domácnosti a šetření peněz za vytápění. Jestliže vás zajímá konkrétní příklad, určitě mrkněte na recenzi Aqara hlavic.

Jak funguje chytrá termostatická hlavice a jaké má výhody?

Chytré hlavice mají oproti těm hloupým hned několik výhod. Už jsme zmínili displej, což je důležitá součást. Přímo na něm si totiž můžete navolit teplotu, což je mnohem jednodušší, než štelování čísel na hloupé hlavici. Kromě teploty můžete sledovat také další věci, jako je třeba senzor otevřeného okna, nebo aktuální stav připojení.

Většina hlavic má v sobě navíc zabudovaný teploměr, díky čemuž si můžete zautomatizovat domácnost. Je třeba dodat, že ne vždy to funguje úplně stoprocentně, jelikož je hodnota pochopitelně zkreslena vzdáleností hlavice od topení, takže na druhé straně místnosti může být úplně jiná teplota, ale jako základ to stačí a čísla většinou nebývají úplně mimo.


V Hornbachu je nejlevněji v ČR Ledvance ZigBee zásuvka s opakovačem

Zprávičky

Marek Houser

Marek Houserčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.