Games

John Rhys-Davies jako Gimli zve do Morie » Vortex

Glum od Daedalic Entertainment fanoušky Středozemě příliš nepotěšil. Diplomaticky řečeno. Chuť si snad brzy spraví s The Lord of the Rings: Return to Moria. Survival craftovací hra vyjde už 24. října na PC a PS5. Verze pro Xbox Series pak dorazí na trh příští rok. Titul od studia Free Range Games je zasazen do čtvrtého věku po událostech Pána prstenů a trpaslíci se v něm, jak už ostatně název napovídá, vrací do Morie. Teď se vývojáři pochlubili novým trailerem, v němž si herec John Rhys-Davies zopakoval svou slavnou roli Gimliho.

Jak v úvodní animaci říká, je čas, aby příběh trpaslíků vyprávěli sami trpaslíci a ne elfové nebo hobiti. Rhys-Davies si pochvaluje návrat ke slavní značce a říká, že opustit takové postavy je často těžké. Gimli pro něj zjevně zůstává srdcovou záležitostí a je podle svých slov vděčný za příležitost zopakovat si tuto roli v jiné kontextu.

Levnější nemusí znamenat horší

Podle šéfa Free Range Games Chrise Scholze představuje autenticita základní kámen hry a když šlo o to najít herce pro Gimliho, bylo tu jen jedno jméno, které všichni chtěli. “Byla to čest, privilegium a sen nechat pana Johna Rhys-Daviese zopakovat tuto ikonickou roli,” dodal. S jeho pomocí se hráči opět pokusí ovládnout Khazad-dûm a učinit z něj trpasličí chloubu. Hra nabídne singl i multiplayer.

Return to Moria se bude prodávat na Epic Games Storu za 860 korun. Levnější by hra měla být také na konzolích. Můžeme tak jen doufat, že nižší cena nepředznamenává nižší kvalitu. Středozemě už si zaslouží nějaký opravdu povedený titul.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *