Games

Joela v The Last of Us mohl hrát Matthew McConaughey » Vortex

Ačkoliv bylo obsazení hlavní herecké dvojice seriálu The Last of Us před uvedením první řady podrobováno poměrně ostré kritice, můžeme podle ohlasů konstatovat, že minimálně Pedro Pascal se divákům z řad hráčů v roli Joela Millera zalíbil. Všechno ale mohlo být jinak, což naznačil autor seriálu a režisér Craig Mazin v podcastu Happy Sad Confused, kde promluvil o svých snahách angažovat jiného známého herce. Za cíl si totiž během castingu vybral Matthewa McConaugheyho, který je – se vším respektem k Pascalovi – ještě známější a jeho obsazení by určitě zvedlo velkou vlnu zájmu.

Faktem je, že se o obsazení Mccounaugheyho spekulovalo, takže otázka, která od moderátorů podcastu zamířila na Craiga Mazina, nebyla úplně od cesty. Režisér se navíc příliš nezdráhal a potvrdil, že se slavným hercem dokonce mluvil a na nějaké úrovni vyjednávání probíhalo. Z druhé strany ale Mazin vysvětlil, že Pedro Pascal nebyl náhradníkem nebo zkrátka někým, kdo měl přijít jako varianta číslo dvě. Podle Mazina nad ním autoři seriálu uvažovali stejně vážně jako o dalších hercích, jen měli mít zprvu informaci, že se Pascal zřejmě nebude moci kvůli jiným pracovním povinnostem natáčení zúčastnit. „Pak mi ale zavolal jeho agent a řekl mi, že by měl být nakonec k dispozici,“ doplnil Mazin a zbytek už je historie.

Režisér se nicméně vyjádřil i k jiným dřívějším spekulacím, podle kterých měli autoři seriálu údajně přemýšlet i nad tím, že by do role Joela obsadili herce Maherhshalu Aliho. Nepodložené zprávy vyvolaly značný rozruch vzhledem k hercově původu, Mazin však uvedl, že se tyto zprávy nezakládají na pravdě. „S Mahershalou jsem nikdy nemluvil,“ uvedl režisér a dál téma nerozebíral. Na konto hereckého obsazení pouze dodal, že v jiném vesmíru by klidně mohl Joela hrát někdo jiný, a kdyby to byl McConaughey, byl by to podle Mazina skvělé, je ale ve finále rád, jak to nakonec celé dopadlo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *