Games

Jednoduchá zmena od Google zlepšila ochranu účtov o polovicu

Minulý rok začal Google automaticky registrovať používateľov svojich služieb do dvojfázového overovania (2SV) pri prihlasovaní sa do Google účtu. Spoločnosť teraz odhalila, že počet prelomení hesiel Google účtov sa od zavedenia dvojfázového overenia v predvolenom nastavení výrazne znížil. Informáciu priniesol portál AndroidPolice.

Dvojfázové overenie častejšie odradí hackerov

Spoločnosť Google na svojom blogu tvrdí, že za posledných pár mesiacov bolo do dvojfázového overenia (2SV) automaticky zaregistrovaných približne 150 miliónov účtov. A to vrátane 2 miliónov tvorcov YouTube videí. Zaujímavejšia  je štatistika, ktorá ukazuje 50 % pokles prelomení týchto účtov v porovnaní s používateľmi, ktorí používajú iba heslo.

Dvojfázové overovanie Google účtu | Zdroj: blog.google.com

Znížený objem narušenia účtu po povolení tohto dodatočného zabezpečenia však nie je veľkým prekvapením. Dvojfázové overenie vyžadujú podstatne viac úsilia na prelomenie a môže preto odradiť potenciálnych útočníkov. Spoločnosť tak bude aj naďalej pokračovať v automatickom zavádzaní tejto bezpečnostnej funkcie do ešte väčšieho počtu účtov.

Význam dvojfaktorového overovania určite nemožno podceňovať. Hlavne v prípade, keď je váš Google účet prepojený s mnohými ďalšími platformami – bankovníctvom, sociálnymi médiami a nákupnými aplikáciami. Tie totiž obsahujú citlivé informácie a kontrolujú prístup k resetovaniu hesla. Google samozrejme pracuje aj na ďalších spôsoboch, ako zlepšiť bezpečnosť svojich používateľov.

Hardvérové kľúče ako náhrada hesla | Zdroj: blog.google.com

Niektoré z nich by mohli nahradiť klasické prihlasovanie pomocou hesla. Už dnes existujú hardvérové ​​bezpečnostné kľúče, ktoré môžu používatelia nosiť so sebou. S rozširovaním mobilných zariadení, ktoré obsahujú pokročilejšie technológie biometrického overovania, môže v budúcnosti nahradiť heslá overovanie pomocou odtlačku prstu alebo tváre.

Náš tip

Vybrali sme pre vás najlepšie aplikácie na Valentína

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *