Games

Je to tu! Samsung Galaxy Watch5 dostávajú aktualizáciu na One UI 5 Watch

V Južnej Kórei sa začala šíriť aktualizácia pre inteligentné hodinky zo série Samsung Galaxy Watch5. Ide o veľkú aktualizáciu, ktorá prináša nový systém One UI 5 Watch. Beta verzie boli vypustené pred niekoľkými týždňami a mnohí testeri hlásia, že už majú k dispozícii stabilnú verziu. Téme sa venuje portál SamMobile.

Samsung Galaxy Watch5

Najnovší softvér pre hodinky z modelovej línie Samsung Galaxy Watch5 si môžete stiahnuť pomocou aplikácie Galaxy Wearable v časti systémových aktualizácií. Keďže ide o dosť veľkú aktualizáciu, odporúčame vám ju sťahovať cez sieť Wi-Fi najmä v prípade ak máte obmedzený dátový balíček. One UI 5 Watch je rozhranie postavené na operačnom systéme Wear OS 4, ktorý napríklad debutoval na najnovších smart hodinkách Samsung Galaxy Watch6. Prichádza s novými ciferníkmi aj ďalšími vychytávkami.

Zdroj: SamMobile.com

V menu s aplikáciami si po novom budete môcť urobiť svoje vlastné priečinky pre rýchlejšie nachádzanie konkrétnych aplikácií. Na pozadie ciferníka je po novom možné nastaviť niekoľko obrázkov alebo aj video. Jednotlivé obrázky sa budú meniť pri každom zapnutí obrazovky na hodinkách. Samsung Galaxy Watch5 po aktualizácii automaticky spozorujú fyzickú aktivitu na bicykli a navrhnú vám možnosť jej zaznamenávania. Dočkáte sa aj lepších personalizovaných informácií ohľadom zón srdcového tepu počas chôdze a behu.

Ak by hodinky zaznamenali pád, samé na displeji začnú zobrazovať vaše zdravotné údaje a prípadne privolajú pomoc. Tešiť sa taktiež možno na lepšie sledovanie spánku a taktiež aj návrhov pre zlepšenie kvality vášho spánku. Výbornou správou pre všetkých používateľov bude to, že v prípade potreby pripájania hodiniek k novému telefónu už nebude nutné robiť obnovenie továrenských nastavení.

Samsung Galaxy Watch5 aktualizácia One UI 5 Watch Wear OS 4
Zdroj: SamMobile.com

Systém je možné ovládať ďalšími novými gestami pre zrýchlenie navigácie. Bez pochýb ide o veľmi veľkú a významnú aktualizáciu, ktorú by ste si nemali zabudnúť čím skôr nainštalovať, inak prídete o najnovšie vymoženosti, ktoré Wear OS 4 spolu s grafickým rozhraním One UI 5 Watch prináša. Dostali ste aktualizáciu na vaše Samsung Galaxy Watch5 alebo Galaxy Watch5 Pro aj vy? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Z konkurencie aktualizuje softvér svojich hodiniek aj Huawei. Konkrétnejšie je reč o Huawei Watch GT3. Wear OS hodinky dostanú ďalej skvelú funkciu, ktorú ocení každý používateľ. Na záver zmienime aj pripravované Pixel Watch 2. Tie údajne napravia chyby svojho predchodcu.

Náš tip

Tento smartfón má 5-ročnú záruku a 10 rokov aktualizácií

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *