Skip to content

Jak skrýt telefonní číslo přes tajný kód?

Jak skrýt telefonní číslo přes tajný kód?

Vlastníkem telefonního čísla je snad každý z nás. Existují však situace, kdy se chcete někam dovolat a zároveň chcete nechat vaše telefonní číslo skryté. Ve většině chytrých, ale i hloupých telefonů je postup pro skrytí čísla velice snadný. V dnešním návodu se tedy mrkneme na to, jak skrýt telefonní číslo pomocí tajného kódu.

Proč skrýt telefonní číslo?

Můžete se oprávněně ptát, k čemu je skrytí telefonního čísla dobré. Těch situací může být několik, ale jednou z nejčastějších je ta, kdy se chcete někam dovolat (typicky třeba na nějakou infolinku) a zároveň nechcete, aby vám volala firma zpět.

Typický příklad – voláte do nějakého velkého autobazaru, protože se vám líbí vůz. I přestože se nakonec rozhodnete si auto nekoupit, nebo se na něj ani nepřijet mrknout, existuje velká šance, že vám budou chtít volat pracovníci z call centra zpět a lákat vás na jiné nabídky vozů. Pokud si však skryjete vaše telefonní číslo, nebudou na vás mít žádnou “stopu”, tím pádem vás nemohou obtěžovat. Jedním dechem je ale potřeba dodat, že se telefonní číslo skryje pouze volanému, nikoliv operátorovi. Takže pokud provedete cokoliv v rozporu se zákonem, bude pro operátora i policii velice jednoduché vaše telefonní číslo zjistit.

Jak skrýt telefonní číslo pomocí tajného kódu?

Pro skrytí telefonního čísla stačí před číslo, na které chcete zavolat přidat kód “#31#“. Pokud tedy budete chtít volat na telefonní číslo 123 456 789, v číselníku zadáte: “#31#123456789” a vytočíte číslo. Druhé straně zůstane to vaše skryté a místo něj se zobrazí nápis “Neznámé ID volajícího”.

  1. Otevřete aplikaci Telefon
  2. Zvolte kartu Klávesnice
  3. Před telefonní číslo, na které chcete volat zadejte kód #31#

Jak trvale skrýt telefonní číslo pomocí tajného kódu?

Výše uvedený postup je vhodný pro jednorázové případy. Pokud ale chcete skrýt vaše telefonní číslo trvale, můžete tak učinit zadáním kódu *31# do číselníku a následným potvrzením. Deaktivaci provedete zadáním kódu #31#.


jak vypnout reklamy na mobilech od xiaomi poco redmi

Jak vypnout reklamy v telefonech od Xiaomi a proč tam vůbec jsou?

Návody

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 3 minuty (
uložit na později

)čtení: 3 min.

uloženo


uložit na později

3 min.