Games

Jak nainstalovat O2 TV 2.0 na Google TV a Android TV

Migraci společnosti O2 na novou verzi aplikace O2 TV 2.0 bych označil za jeden z největších failů v historii českých operátorů. Firma slibuje “zcela nový zážitek”, což je poměrně trefné, vzhledem k tomu, že přímo nezmínila, zda půjde o zážitek pozitivní, či negativní.

O2 TV 2.0 je nyní ve špatném stavu

Od začátku mám s aplikací nespočetně problémů a nejsem sám. Dokazuje to třeba i nízké hodnocení na Google Play, kde má O2 TV 2.0 hodnocení 1,5 hvězdičky z 5 možných (na konkurenčním iOS 1,2 hvězdičky). Uživatelé si stěžují snad na všechno. Od příšerné optimalizace přes odebrání užitečných funkcí až po mizernou podporu. Co je tím myšleno?

Na oficiálních stránkách O2 se píše: “Aplikace O2 TV je podporovaná na vybraných televizorech s operačním systémem Android TV od verze 9.0 nebo Google TV, kterým začaly být vybavovány některé televizory od roku 2021. Aktuálně je O2 TV aplikace dostupná pouze u značek SharpTCLJVCSONYKIVIPanasonic a Philips, a já se ptám – proč? Proč zkrátka nejsou podporovaní všichni výrobci se systémy Android/Google TV?

Od O2 Guru jsem v Messengeru dostal absurdní odpověď, že: “Jednotliví výrobci si mohou operační systém podle svých potřeb přizpůsobit, z tohoto důvodu oficiální podporujeme zařízení uvedená na našem webu,” což zní při nejmenším zvláštně. Existuje snad oficiálnější zařízení než Google Chromecast s Google TV, který operátor při přechodu na O2 TV 2.0 přestal podporovat? Navíc třeba na Xiaomi TV Q2, která rovněž není mezi podporovanými zařízeními jde nainstalovat bez potíží přímo z Google Play.


lidl levná televize android tv

Televize s Androidem za necelé 4 tisíce? Lidl ji prodává nejlevněji v ČR

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.