Games

Iron Man bude vyvíjen stejně jako remake Dead Space » Vortex

Od loňského září oficiálně víme, že ve studiu EA Motive vzniká hra s Iron Manem. Faktem ovšem je, že nic dalšího dosud vývojáři nekomentovali, nepočítáme-li oficiální zahájení prací začátkem letošního roku, když jiný interní tým dokončil remake Dead Space. Po dlouhých měsících nicméně přichází krátká aktualizace, která nechává nahlédnout alespoň na to, v jaké fázi nyní přípravy Iron Mana jsou, na jaké technologii vzniká a jakým způsobem budou chtít vývojáři postupovat, aby zachovali komiksovou věrnost titulu a splnili přání fanoušků.

O hře informuje generální manažer studia Patrick Klaus přímo na stránkách EA a hned v úvodu připomíná úspěch zmíněné hry Dead Space. Dala prý studiu dostatek odhodlání, pustit se do dalšího velkého projektu, kterým je právě Iron Man, a členové týmu jsou prý velmi rádi, že si mohou pohrát s další zajímavou značkou. „Nacházíme se stále v předprodukční fázi a dáváme si na čas s nastavením těch nejlepších možných základů pro vývoj,“ řekl pak Klaus, čímž jasně naznačil, že na hru budeme ještě několik let čekat. Na druhou stranu, podobně jako v případě vývoje remaku Dead Space, bychom za nějaký čas mohli sledovat vývoj pěkně z blízka, protože se zdá, že Motive celý proces zopakují.

Jednou z důležitých složek vývoje tak bude i tentokrát tzv. komunitní rada, která se má postarat o to, aby hra byla taková, jakou si ji přejí fanoušci. V případě Dead Space konzultovali vývojáři jednotlivé věci s veterány a skalními fanoušky původní hry, v tomto případě to budou nepochybně milovníci komiksů, kteří by měli pohlídat nejrůznější detaily a sloužit jako opora vývojářům. Jak široce lidé z Motive na rady rady (haha) dají, samozřejmě budeme zjišťovat až později. V závěru pak Klaus ještě potvrdil, že Iron Man vzniká na technologii Unreal Engine 5, aby měl tým k dispozici ty nejlepší nástroje a mohl „vytvořit něco speciálního“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *