Games

iRobot Roomba Combo j5+ a i5 Plus prinášajú spojenie vysávania a umývania za atraktívnu cenu

Spoločnosť iRobot predstavila pre celosvetový trh dva nové modely robotických vysávačov. Novinky však na rozdiel od minuloročného modelu Roomba Combo j7 Plus nedisponujú technológiou, ktorá pri detekcii kobercov automaticky zdvihne mop, no tento problém sa spoločnosť rozhodla vyriešiť trochu inak. Od toho sa odvíja aj ich cena, ktorá je o niekoľko stoviek eur nižšia. Bližšie informácie o novinkách zverejnil portál TheVerge.

Roomba Combo j5 Plus, Roomba Combo i5 Plus

Firma sa tento krát rozhodla vybaviť oba modely výmennými zásobníkmi v zadnej časti konštrukcie. Na bežné vysávanie podlahy a kobercov slúži nádoba na zbieranie nečistôt s objemom 360 ml. V prípade umývania / vysávania je potrebné nádobu zameniť za druhú 210 ml nádobu s vodou.

Novinky však nie sú vybavené oscilačnou technológiou, ktorou sa pýšia mnohé konkurenčné vysávače. Aj napriek tomu by mal byť prítlak mopu k podlahe dostatočne silný na to, aby kvalitne poumýval aj zaschnuté nečistoty.

Roomba Combo j5 Plus | Zdroj: TheVerge.com

Výhodou v tomto prípade je, že zákazníci si nemusia dodatočne kupovať stanicu na dopĺňanie vody. Nové modely Roomba Combo j5 Plus a Roomba Combo i5 Plus majú totiž v cene nabíjaciu stanicu, ktorá automaticky vyčistí nádobu na odpad.

Jedinou nevýhodou je manuálne dopĺňanie vody počas umývania. Ak náhodou zákazník zabudne vymeniť nádobu s vodou, vysávač sa počas vysávania / umývania automaticky bude vyhýbať miestnostiam s kobercami.

Oba modely majú iRobot OS, ktorý umožňuje plánovanie vysávania a konfiguráciu čistenia jednotlivých izieb v domácnosti. Všetky funkcie je možné nastavovať prostredníctvom oficiálnej aplikácie iRobot Home. Kvalitnú orientáciu v priestore zabezpečuje technológia iRobot vSLAM. Drahší model Combo j5 je dokonca vybavený aj detekciou prekážok založenou na umelej inteligencii.

Roomba Combo i5
Roomba Combo i5 | Zdroj: TheVerge.com

Vďaka tomu dokáže detegovať rôzne objekty v domácnosti, ako napríklad toalety, krabice, topánky, oblečenie, hračky a mnohé ďalšie. Tento model umožňuje vyznačenie zakázaných zón, v ktorých nesmie umývať podlahu. Je vybavený aj režimom detekcie nečistôt, vďaka ktorému dôkladnejšie poumýva vybrané plochy.

Nové vysávače dokážete spárovať s Alexou, Google Asistentom a Siri, vďaka ktorým je možné vysávače zapínať aj prostredníctvom hlasového ovládania. Cena vysávača strednej triedy Roomba Combo i5 Plus sa pohybuje na hranici 500 €.

Model pre náročnejších zákazníkov, ktorým je Roomba Combo j5 Plus bude pravdepodobne dostupný za 739 €. Lacnejší z modelov je už teraz možné objednať prostredníctvom stránky iRobot.com aj v Európe. Combo j5 Plus bude dostupný pre Európsky trh až počas septembra. Cena obidvoch modelov sa však po oficiálnom prestavení na celosvetový trh môže ešte zmeniť.

Konkurencia

Skvelou konkurenciou je minuloročný model Xiaomi Robot Vacuum X10+, ktorý ponúka skvelú výdrž, pokročilé technológie na čistenie podlahy. V cene je dokonca zahrnutá aj stanica na automatické dopĺňanie vody a samočistenie. Ďalším schopným konkurentom je Rowenta RR 7975 WH so skvelým elektronickým mopom. Tento model disponuje aj vybavením na čistenie srsti a nečistôt od domácich zvierat.

Xiaomi Robot Vacuum X10+
Xiaomi Robot Vacuum X10+

Náš tip

Recenzia Sony Xperia 10 V: Príjemný smartfón, ktorý stojí priveľa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *