Games

Instagram prichádza s novou funkciou, ktorú má TikTok už dávno

Sociálna sieť Instagram patrí k tým najpoužívanejším na svete. Ak sa však chce udržať na špici rebríčka popularity, musí držať krok s dobou a prinášať nové funkcie. Teraz sa vo vedení rozhodli vypočuť používateľov a pridávajú novú zaujímavú funkciu, informuje SamMobile.

Platforma patriaca pod spoločnosť Meta prichádza s novinkou, ktorú od nej používatelia žiadali už mesiace. Po novom umožní prvým používateľom sťahovanie Reels do svojich zariadení. Má to však pár háčikov.

Ak si chcete stiahnuť svoje obľúbené Instagram Reels do svojho zariadenia, môžete tak urobiť len na svojom smartfóne. Ak sa nachádzate napríklad na laptope, táto možnosť sa vám určite nezobrazí a rovnako tak potrebujete mať nainštalovanú aplikáciu. Ak ste doteraz na Instagram chodili prostredníctvom prehliadača, novinka vás rovnako obíde.


O správe informoval ako prvý samotný CEO Adam Mosseri, ktorý na to použil jednu z najnovších funkcií, a to kanály. Do svojho kanála napísal, že táto novinka prichádza momentálne pre používateľov na území USA. Tí majú túto možnosť otestovať ako prví, no neskôr sa určite táto funkcia rozšíri do celého sveta.

Stiahnuť si môžete Reels len od verejných účtov

Ak máte účet ako súkromný, používatelia nebudú môcť sťahovať vaše Reels do svojich smartfónov. Ak však máte účet verejný, dostanete na výber z dvoch možností. Buď povolíte všetkým používateľom váš Reel stiahnuť, alebo zvolíte možnosť uzamknutia sťahovania.

Ak má používateľ záujem stiahnuť si video, stačí kliknúť na ikonu “zdieľať” a následne vybrať možnosť “stiahnuť.” Táto funkcia sa stala populárnou najmä vďaka TikToku, kde si môžu používatelia svoje upravené video stiahnuť a použiť ho aj na ostatných sociálnych sieťach. Rovnako ako na čínskej sociálnej sieti tak aj na Instagrame ostane na stiahnutom videu logo spoločnosti a meno používateľa.

Náš tip

Reddit komunity sa menia na stránky so zakázaným obsahom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *