Games

Hudobný festifal STARMUS VII v Bratislave: The Offspring aj Jean-Michel Jarre

STARMUS je medzinárodný festival vedy, umenia a hudby, ktorý sa v máji 2024 uskutoční v Bratislave. Na tlačovej besede predstavil účastníkov, ktorí sa predstavia v hlavnom meste Slovenska už v budúcom roku.

Medzi hudobnými legendami nechýba svetová legenda elektronickej hudby Jean-Michel Jarre či americká punk rocková skupina The Offspring. Pribudli aj vedeckí hostia, napríklad astronauti Chris Hadfield, ktorý velil ISS či Charlie Duke, člen misie Apollo 16, ktorý kráčal po Mesiaci. Hlavným partnerom festivalu je spoločnosť ESET.

STARMUS už tradične sľubuje mimoriadny zoznam výnimočných svetových rečníkov, diskusné a aj hudobné vystúpenia. Počaas festivalu sa bude konať množstvo prednášok, ktoré sa budú venovať témam v astrofyzike, informatike, neurovede, mikrobiológii, biochémii a ďalším. Témou siedmeho ročníka festivalu je budúcnosť našej planéty.

STARMUS

K vedeckým hosťom pribudli ďalšie svetoznáme mená, potvrdených je zatiaľ 8 laureátov Nobelovej ceny. Svoju účasť na tlačovej besede potvrdil aj Michel Mayor, laureát Nobelovej ceny za fyziku z roku 2019, ktorý je zároveň predsedom medzinárodnej komisie ocenenia ESET Science Award. Zoznam všetkých vedeckých mien, ktoré sa zúčastnia festifalu, nájdete tu.

Bohatý program

STARMUS pozostáva z množstva prednášok a panelových diskusií, ktoré dopĺňajú hudobné vystúpenia a rôzne aktivity. Jednou z nich je napríklad aj slávnostné odovzdávanie Medaily Stephena Hawkinga pre vedeckú komunikáciu, ktorá sa udeľuje v kategóriách Hudba a umenie, Vedecké písanie, Film a zábava a Celoživotné dielo.

Zaujímavým sprievodným podujatím je aj Škola astrofotografie, ktorú organizuje spisovateľ a redaktor magazínu Astronomy, Michael E. Bakich. Pôjde o jedinečnú príležitosť pre expertov aj amatérov, ktorí sa zameriavajú na fotografiu nebeských objektov.

Náš tip

YouTube trestá používateľov AdBlocku: Po 3 videách sa prehrávanie zastaví úplne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *