Skip to content

Huawei Watch 4 sú už za dverami. Čo ponúknu zatiaľ najlepšie hodinky výrobcu?

Spoločnosť Huawei už chystá svoj príchod na trh s najlepšími hodinkami aké doteraz vyrobili. Môžeme oficiálne potvrdiť, že dostanú názov Huawei Watch 4 a Watch 4 Pro, informuje Huaweicentral.

WiFi Alliance len nedávno zverejnila kópie z certifikátov nových smart hodiniek od firmy Huawei. Produktové označenia sú: ARC-AL00, MDS-Al10 a MDS-AL00. Prvý model patrí klasickej verzii hodiniek a posledné dva majú patriť modelom Pro, ktoré očividne budú dva. Toto označenie symbolizuje slová “Arch” a “Medusa” pre štandardnú a pro verziu.

Takto vyzerajú certifikáty spoločnosti Huawei | Zdroj: Huaweicentral

Obe zariadenia zatiaľ neboli oficiálne potvrdené spoločnosťou a odhalenie takejto certifikácie je prvým oficiálnym potvrdením novinky. Z certifikátu sa tiež dozvedáme, že obidva modely budú už tradične poháňané vlastným operačným systémom Huawei-u, HarmonyOS. Konkrétne pôjde o verzi HarmonyOS 3, o ktorej toho zatiaľ takmer nič nevieme.

 

Okrem operačného systému sa v certifikácii nespomína napríklad farba, veľkosti či špecifikácie smart hodiniek. Jedno čo vieme je, že hodinky od spoločnosti Huawei na ktorých dlhé mesiace pracovali sú blízko ich oficiálneho predstavenia. Posledný model, Huawei Watch 3 bol predstavený už takmer pred dvoma rokmi a je najvyšší čas pre spoločnosť odhaliť najnovšiu verziu používateľsky obľúbených hodiniek.

Huawei Watch GT 3 SE
Huawei Watch GT 3 SE | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pri poslednej verzii bol použitý systém HarmonyOS 2, ktorý sa teda dočká vylepšenia a my už sme zvedaví na jeho počínanie. Viacero odborníkov sa zhoduje, že tieto smart hodinky môže Huawei predstaviť spoločne so smartfónmi Huawei P60. Dátum predstavenia sa preto odhaduje na koniec tohto mesiaca, čo je skoro za dverami.

Čo už uniklo čínskej spoločnosti medzi verejnosť?

Pár zaujímavých leakov už uzrelo svetlo sveta. Jeden napríklad hovorí o využití systémov na umožnenie satelitnej komunikácie pre odosielanie SMS. To by z Huawei-u urobilo priekopníka, keďže by bol prvý kto príde s takýmto systémom v hodinkách. Ďalší leak hovorí o použití zirkónia v ráme hodiniek. Môže sa stať, že túto možnosť dostanú práve prémiové hodinky Pro verzie.

Okrem toho sa hovorí aj o jednom z najlepších LTE pripojení pre natívne volanie prostredníctvom zariadenia. Špekuluje sa aj o menších úpravách dizajnu, keďže posledné verzie vyzerali takmer identicky ako ich predchodca.

Náš tip

Recenzia Xiaomi 13: Vysoké očakávania aj vysoká cena

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *