Games

Huawei P60 Pro bude špecifikáciami nabitá vlajková loď. Čo ponúkne?

Vlajková séria Huawei P60 má byť predstavená v priebehu marca. Web GSMArena nám teraz poskytol pohľad na parametre, ktoré môžeme očakávať od modelu s prívlastkom “Pro”. Na čo sa je teda možné v prípade Huawei P60 Pro tešiť?

Huawei P60 Pro prinesie špičkový čipset s jednou malou nevýhodou

Mozgom celého zariadenia bude procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ten však má byť opäť ochudobnený o 5G konektivitu. Využívať bude teda možné len LTE pásma. Drvivú väčšinu prednej strany zaberie 6,6-palcový OLED displej s vysokou obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz. Je známe, že panel poteší Quad HD+ rozlíšením. Batéria s kapacitou 5000 mAh má podporovať rýchle 100 W drôtové, respektíve 50 W bezdrôtové nabíjanie.

Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pokiaľ je reč o fotoaparátoch, tak ten primárny s 50 MP rozlíšením využíva senzor Sony IMX888. Ultra-širokouhlá šošovka sa bude môcť pochváliť 50 MP Sony IMX858 senzorom. Vo výbave nesmie chýbať ani teleobjektív. 64 MP senzor OmniVision OV64B sa bude vyznačovať optickou s niekoľkonásobným priblížením.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Operačným systémom v prípade čínskej verzie bude dozaista HarmonyOS 3.0. Predovšetkým dobrodruhov poteší odolnosť voči vode a prachu podľa certifikácie IP68. Otázkou ostáva, kedy budú tieto telefóny predstavené pre globálny trh a aká má byť ich cenovka. Na oficiálne predstavenie noviniek od spoločnosti Huawei sa už každopádne veľmi tešíme.

Náš tip

Hodinky TicWatch Pro 5 so Snapdragonom W5+ Gen 1 sa ukazujú na prvých obrázkoch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *