Games

Huawei Mate 60 Pro (ne)představen. Vrací se podpora 5G?

  • Huawei Mate 60 Pro se objevil v naprosté tichosti
  • Nepřekvapí výborný fotoaparát a absence Obchodu Play
  • Nejasnosti panují kolem procesoru a globální dostupnosti

V naprosté tichosti se začal oficiálně prodávat Huawei Mate 60 Pro. Huawei tentokráte nepřipravil žádnou tiskovou konferenci, většinu parametrů už ale známe. Hodnocení designu je subjektivní. Měl jsem možnost vyzkoušet desítky telefonů Huawei, modely Mate 40 Pro a Mate 50 Pro u mě doma stále najdete. A pokud porovnám zmíněný Huawei Mate 50 Pro s nejnovějším zástupcem řady Mate, pak novinka v oblasti designu prohrává. Design kolem fotoaparátů mě nezaujal, loňské řešení se mi líbilo více. Ale nakonec provedení zadní strany se dvěma odstíny nemusí být špatné, uvidíme co reálné dojmy.

Abych ale jen nekritizoval – trojice průstřelů v displeji se mi naopak líbí moc. Je to řešení netradiční ale vkusné, tímto si mě Huawei získal. Těšit se můžete na pokročilé skenování obličeje, odemykání touto cestou bude rychlé, spolehlivé a bezpečné (v tomto směru doteď občas vzpomenu na Huawei Mate 20 Pro) Žádné výhrady nemám k displeji, je to 6,82 palcový OLED panel podporující  LTPO technologii, takže umí přizpůsobit obnovovací frekvenci dle aktuální potřeby, maximem je 120 Hz. Rozlišení je 2720 x 1260 pixelů, těšit se můžeme na kvalitní a ostrý obraz. Displej je chráněný speciálním sklem Kunlun druhé generace.

Huawei Mate 60 Pro

Nejasnosti panují u použitého procesoru. Nejčastěji se hovoří o Kirinu 9000s, nikde ale není napsáno, že telefon se bude globálně nabízet se stejným procesorem. A samozřejmě se nabízí otázka, jestli telefon vůbec bude k dispozici globálně, osobně mi to velký smysl nedává. Ale nepředbíhejme, zatím všechny klasické vlajkové lodě řady Mate do Evropy dorazily. O výkon a výdrž bych se nebál, na stranu druhou ale neočekávám zázraky. Kirin 9000 patřil kdysi k naprosté špičce, konkurence se ale od té doby posunula kupředu. Nejasnosti panují kolem podpory 5G, některé zdroje ji zmiňují, finální potvrzení od Huawei zatím nemáme. Ale pokud je základem procesoru zmíněný Kirin 9000 (který 5G sítě podporuje), pak bychom se mohli podpory 5G dočkat také u modelu Huawei Mate 60 Pro. V tuto chvíli nevěřím, že se na globálním trhu objeví Mate 60 Pro s  procesorem Kirin 9000s.


nejporuchovější mobilní telefony

Tohle jsou nejporuchovější telefony za posledních pět let. Jak si vede vaše značka?

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.