Games

Hráči odhalili vtipný dialog z konce Phantom Liberty » Vortex

Ačkoliv se jedná o pouhé rozšíření, Phantom Liberty je pořádně velký přídavek k Cyberpunku 2077 a bude patrně trvat nějakou dobu, než hráči objeví všechny ukryté vtípky a easter eggy. Dokazuje to i aktuální objev vtipného dialogu ze závěru celého příběhu, kterého si všimnul jeden zvídavý hráč. Zjistil, že vývojáři zřejmě očekávali tradiční bujení kreativity a připravili Phantom Liberty na to, kdyby se někdo rozhodl skočit na raketu a odletět na Měsíc. Dialog s Johnnym Silverhandem, který se v této chvíli spustí, pak baví celou komunitu a opět probleskují názory, že se vývojáři dokázali vykoupit a znovu hráčské obci předkládají něco ze své geniality. Než ale přistoupíme k detailům, přijměte od nás upozornění, že následující řádky se neobejdou bez poměrně zásadních spoilerů, takže pokud jste Phantom Liberty ještě nehráli nebo nedohráli, nemá smysl, abyste četli dál.

Dobře, pokud už tu zůstali jen ti, kdo mají příběh V, Solomona Reeda, prezidentky NUSA a Songbird za sebou, můžeme odhalit to, co objevil uživatel Redditu s přezdívkou Prototailz. Sdílel krátké video z konce příběhu, ve kterém se rozhodl zabít Reeda a zachránit Songbird tím, že jí pošle raketou na Měsíc. Prototailz si ale všimnul, že rám dveří rakety je zvenčí dostatečně široký na to, aby na něm mohl stát, a tak se rozhodl vyzkoušet své štěstí a odletět na Měsíc spolu se Songbird. Minimálně zpočátku se zdá, že se mu to povede, ale to není to nejlepší. V momentě, kdy se začne nástupní plošina vzdalovat od rakety se na ní totiž zhmotní Johnny Silverhand a suše se zeptá, kam to jako V míří? A na to přichází takřka geniální odpověď hlavního hrdiny hry: „Jen sleduj tuhle show, Johnny.“

Nechybí však ani Johnnyho nadávání a údiv nad tím, co to jeho „nositel“ vyvádí, spolu s následným radostným zvoláním V, že se už konečně poletí do kosmu. Jak asi očekáváte, výlet už od tohoto okamžiku příliš dlouho netrvá, protože jakmile dojde k zážehu motorů a raketa se pohne vzhůru, V ze dveří vypadne a za doprovodu hekání nalezne svou smrt. Podle dalších zjištění s tím nejde nic dělat a zdá se, že jde o skriptovanou ochranu, aby hráči nelétali ze Země, jak se jim zachce. A i když následně hráči zjistili, že hlášky nejsou pro tuto scénu vytvořeny, ale opětovně použity z jiných míst hry, skvěle na situaci padnou a dávají vědět, že si vývojáři kreativity svých fanoušků jsou moc dobře vědomi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *