Games

Hráče děsí nový titul o únosech mimozemšťany » Vortex

Na internetu se objevila nová zajímavá hra, která si získává čím dál větší pozornost. Jmenuje se Incident at Grove Lake a na první pohled může připomenout třeba nějakou “ztracenou” epizodu ze seriálu Akta X. Člověk pracující v nechvalně proslulé Oblasti 51 ukořistí tajné dokumenty a společně s nimi poskytne soukromému detektivovi nahrávku dokazující existenci mimozemského života.

Příběh je samozřejmě inspirovaný nevysvětlitelnými případ o únosech mimozemšťany a esteticky se zase odvolává na éru her pro původní PlayStation. Hru má být možné dokončit za 20 až 25 minut a výslovně se říká, že jde o zážitek na jedno posezení.

Titul najdete na portálu itch.io a zaplatit za něj můžete, kolik sami chcete. V tuto chvíli existuje jen verze pro Windows. Na svědomí ji má vývojář Dan McGrath vystupující také jako ToothandClaw. Nejde přitom ani zdaleka o jeho první podobnou hru. Naopak jich má na kontě už spousty.

Jde v podstatě o hororovou adventuru. Příběh je zasazen do roku 1997 a budeme jej sledovat z pohledu příjemce nahrávky i toho, kdo ji původně pořídil. Horor ovlivněný žánrem found footage samozřejmě sází na efekt něčeho neznámého a překvapivého. Pokud máte rádi experimenlní projekty, mohl by se vám výsledek líbit.

A pokud byste náhodou přeci jen neměli zrovna možnost vyzkoušet hru sami a ani se na ni nechystali, můžete se podívat na kompletní průchod alespoň na YouTube. Na druhé straně pak už si ale zřejmě příběh sami nezopakujete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *