Games

Honor predstaví jeden z najtenších skladacích smartfónov

Čínska značka Honor sa už zajtra chystá predstaviť nový skladací smartfón Honor Magic Vs2, ktorý by mal ako predošlá generácia šokovať tenkým telom. Podľa portálu GSMArena budú spolu so smartfónom predstavené aj smart hodinky Honor Watch 4 Pro.

Pozvánka na predstavenie Honor Magic Vs2 a hodiniek Honor Magic 4 Pro | Zdroj: GSMArena.com

Honro Magic Vs 2 ponúkne tenké telo

Spoločnosť Honor si na 12. októbra naplánovala predstavenie prémiových zariadení. Honor Magic Vs2 bude nadväzovať na len nedávno predstavený model Honor Magic V2, ktorý sme mohli aj my v redakcii vyskúšať naživo. Ten má v zloženom stave hrúbku iba  9,9 milimetra a hmotnosť 231 gramov, čím prekonal vtedy najtenší skladací smartfón Xiaomi Mix Fold 2 s hrúbkou 11,2 mm a hmotnosťou 262 gramov.

HONOR Magic V2
HONOR Magic V2

V otvorenom stave má hrúbku 4,7 až 4,8 milimetra. Samozrejme tak tenký profil sa podpísal na tom, že smartfónu chýbalo bezdrôtové nabíjanie zvýšená odolnosť voči vode. Zvyšné špecifikácie však boli špičkové, či už išlo o dvojicu kvalitných displejom s podporou stylusu, výkonný čipset Qualcomm Snapdrago 8 Gen 2 alebo kvalitný fotoaparát.

Novinka bude miernou aktualizáciou modelu Magic Vs

Aj v prípade Magic Vs2 sa teda očakáva, že jeho prednosťou bude zrejme opäť jeho telo, ktoré má mať po rozložení tenký profil 6,1 mm. Bude tak priamym nástupcom minuloročného modelu Magic Vs, ktorý bol o niečo hrubší než tohtoročný Magic V2.Honor Mqagic Vs2 už získal certifikáciu pre 66 W káblové nabíjanie, čím sa nebude líšiť od predošlých modelov.

Honor Magic Vs
Honor Magic Vs | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pôjde tak pravdepodobne len o miernu aktualizáciu oproti minuloročnému Magic Vs. Nedávne výsledky v benchmarku Geekbench odhalili čipset Snapdragon 8+ Gen 1 a 16 GB RAM. Magic Vs2 zároveň opäť ponúkne 50 MP primárny fotoaparát, ktorého asi opäť doplnia 50 MP ultra-širokouhlý a 8 MP teleobjektív. Viac zo špecifikácií sa dozvieme už zajtra.

Náš tip

Toto je TOP 10 Android hier, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (10/2023)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *