Games

Hľadáte nový smartfón a výkon je pre vás dôležitý? Toto sú tie najlepšie voľby

Čínska spoločnosť AnTuTu priebežne zverejňuje rebríček najvýkonnejších smartfónov podľa ich výsledkov v jej benchmarku. Najvýkonnejším zariadením v ňom je momentálne nový herný smartfón Red Magic 8 Pro+ s celkovým skóre 1 304 235 bodov. Vďačí za to hlavne novému čipsetu  Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Na Slovensku však zatiaľ tento smartfón nepredáva.

Do rebríčku AnTuTu sa dostala aj trojica vlajkových smartfónov Samsungu

Rovnaký čipset využíva aj ďalších 6 smartfónov v rebríčku. Na druhom a treťom mieste sú čínske smartfóny, ktoré sa na Slovensku zatiaľ nepredávajú – vivo X90 Pro+ a iQOO 11. Ďalšie tri miesta však obsadila trojica najnovších vlajkových smartfónov juhokórejského výrobcu Samsung, ktoré sú hitom aj na slovenskom trhu.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Umiestnenie modelov Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23 kopíruje ich cenu. Model Samsung Galaxy S23 Ultra je tak podľa benchmarku AnTuTu najvýkonnejším smartfónom, ktorý si môžete momentálne na Slovensku kúpiť. Okrem vysokého výkonu (1 255 441 bodov v AnTuTu) samozrejme získate aj skvelý fotoaparát s 10x optickým zoomom a podporu pera S Pen.

Recenzia Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík

Siedme miesto patrí ďalšiemu u nás obľúbenému čínskemu vlajkovému smartfónu OnePlus 11. Až ôsme miesto prináša zmenu čipsetu. Konkrétne tchajwanský herný smartfón Asus ROG Phone 6D s čipsetom Mediatek Dimensity 9000+, ktorý je už dostupný aj na Slovensku. Rebríček uzatvárajú smartfón Xiaomi 12T Pro a Redmi K50 Ultra s rovnakým čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+.

Počas testovania Xiaomi 13 so Snapdragonom 8 Gen 2 sa nám podarilo v AnTuTu teste získať 1 258 158 bodov. Tento model sa v rebríčku nenachádza, no na základe tohto výsledku by obsadil štvrté miesto.

Náš tip

Fotoaparát Xiaomi 13 Pro prešiel testom DxoMark. Aký bol výsledok?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *