Games

Henderson přináší další detaily o extrakčním Far Cry » Vortex

Insider Tom Henderson se už několikrát zmiňoval na konto dalšího pokračování série Far Cry, které by podle jeho informací mělo zahrnovat nejen regulérní sedmý díl, ale také multiplayerovou odbočku známou prozatím jako projekt Maverick. O Far Cry 7 mluvil Henderson na konci září a naznačil, že v něm budou hráči zachraňovat zámožnou rodinu, která se stala obětí konspirační skupiny známé jako Sons of Truth. Ačkoliv by někteří hráči mohli kvůli nedostatečně přesné práci některých médií namítnout, že Henderson své informace mění, domněnky, že to byl on, kdo nejprve mluvil o zasazení na fiktivní tropický ostrov Kimsan nedaleko Koreje, nejsou pravdivé. Ve skutečnosti Henderson dřívější spekulace o Far Cry: Rise popřel a nepocházely od něj. Je proto na místě i nadále důvěřovat tomu, co Henderson předkládá v případě zmiňovaného projektu Maverick, o kterém už dřív řekl, že má jít o extrakční střílečku zasazenou na Aljašku. Teď informace rozvíjí a přidává detaily, které načerpal od svých zdrojů.

Henderson v úvodu svého článku na stránkách magazínu Insider Gaming pro pořádek zopakoval, že Far Cry 7 a Maverick jsou dvě oddělené hry. A ačkoliv se Maverick pod rukama vývojářů několikrát měnil, nyní má mít poměrně jasné obrysy a směřovat k divoké extrakční akci pro jednoho i více hráčů. Co se týče prostředí, má být Aljaškou pouze inspirováno a Henderson vyslovuje, že skutečným jménem prostředí by ve hře měla být Alashnica. „Příběhové pozadí se točí kolem toho, že je hráč nalákán do regionu s příslibem svobodného života, aby zjistil, že je celá země v chaosu a důvěra mezi lidmi v podstatě neexistuje,“ doplňuje Henderson. To by mělo posloužit jako roznětka veškeré akce, která se má nést v duchu již zaběhnutých extrakčních her.

Hráči budou muset prozkoumávat prostředí, aby získali dostatek zdrojů k přežití. Henderson vyjmenovává, že hráči budou zabíjet zvířata, aby z nich získali kůži a mohli si vyrobit výstroj. Budou muset rovněž nacházet chemikálie, aby si vytvořili gadgety, sbírat květiny za účelem výroby léků a přirozeně také pátrat po zbraních či jejich částech, z nichž by bylo možné nové zbraně vyrobit. Nedílnou součástí survival části má být i výroba munice, patrně tedy rozdělené do několika různých typů. Tohle vše bude hráč shromažďovat ve svém bezpečném úkrytu, kde si může všechny věci včetně zbraní ukládat a vybírat z nich výbavu pro další mise v přírodě. Ty budou sestávat z plnění nejrůznějších kontraktů, rozdělených podle míry rizika, ale samozřejmě i z prostého sbírání další výbavy, levelování a získávání perků. O nich zatím Henderson nemá podle dostupných informací zcela jasno, ale zdá se, že vše bude navázané na systém progrese a perky budou moci hráči „kupovat“ za získané úrovně.

V závěru pak insider podtrhuje, že by hra měla čerpat z esence riskování a počítat s tím, že pokud hráč mimo svůj úkryt zemře, ztratí vše, co měl u sebe, a to včetně zmíněných perků a levelů. Podle Hendersonových informací by pak měl Maverick vyjít ještě před Far Cry 7, konkrétně v dubnu 2025, obecně však upozorňuje, že vydavatelé tradičně interně stanovená data vydání posouvají, obzvláště pak, jedná-li se o Ubisoft, který je tím za posledních pár let proslulý.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *