Games

Google z Chrome odebral důležitou funkci. Bude vám chybět?

  • Google představil funkci “odeslat na telefon” teprve v roce 2019
  • Šlo o možnost odeslání čísla z prohlížeče na telefon
  • V poslední verzi Chrome 116 už ji nenajdeme

Google Chrome je jedním z nejpopulárnějších webových prohlížečů na světě a pravidelně přináší nové funkce. Jednou z nich byla funkce zvaná “Click to Call”. Ta umožňovala uživatelům jedním kliknutím odeslat telefonní číslo z prohlížeče (desktopu) přímo na jejich chytrý telefon a uskutečnit hovor. Přestože ji americký gigant představil teprve v roce 2019, byla nyní odebrána.

Jak možnost “Click to Call” fungovala?

Když jste na internetu narazili na telefonní číslo, mohli jste na něj kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost “odeslat na telefon”. Pokud byl telefon propojen se stejným Google účtem jako prohlížeč, číslo bylo okamžitě odesláno na telefon.

Proč Google funkci odstranil?

V prvním čtvrtletí letošního roku začal Google postupně funkci omezovat. Nejprve ji firma defaultně vypnula, což znamenalo, že uživatelé, kteří chtěli tuto funkci využívat ji museli ručně povolit. Později, v aktualizaci Chrome 116 byla funkce zcela odstraněna.

Mnoho uživatelů vyjádřilo svůj nesouhlas s odstraněním této (pro někoho) oblíbené funkce. Na různých platformách, včetně sociálních sítí a oficiálních fór se objevily diskuze o tom, proč Google tuto funkci odstranil a zda existuje šance na její obnovení.

Chrome: rychlý a bezpečný

Chrome: rychlý a bezpečný

Zástupci Googlu reagovali na dotazy uživatelů a uvedli, že zvažují možnost obnovení “někdy v budoucnu”. Vývojáři z týmu Chromium dokonce vyzvali uživatele, aby vyjádřili svůj zájem o obnovení funkce tím, že označí příslušný záznam v bug trackeru hvězdičkou. Existuje tedy určitá šance, že se dočkáme jejího návratu, v tuto chvíli ale v nové verzi Chrome není.

Využívali jste tuto funkci v Google Chrome?

Zdroj: 9to5google

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *