Games

Google Play Protect ochrání i co nechcete

  • Google Play Protect už dlouho hlídá aplikace a přitvrdí
  • Pokud objeví rizikovou aplikaci, nenainstalujete ji ani ručně
  • Uživatelé budou lépe chráněni, ale ne všichni budou mít radost

Google Play Protect je bez diskuzí skvělá věc, v Obchodu Play jen výjimečně narazíme na škodlivé aplikace. Google se snaží těmto situacím předcházet a docela se mu to daří. Android je v tomto směru mnohem svobodnější než iOS od Apple, aplikace můžete instalovat nejenom z Obchodu Play, k dispozici je řada alternativních obchodů.

A samozřejmě nechybí možnost instalovat aplikace ručně, ta nás provází už od prvních verzí Androidu. U aplikací mimo Obchod Play jsou bezpečnostní rizika větší, nemusí procházet žádnou kontrolou a nikdy nemáte úplnou jistotu, co si do telefonu instalujete. Ale to se stává minulostí, díky Google Play Protect budou vaše telefony ve větším bezpečí. Ale zvolená forma se nebude líbit každému…

Fungovat to bude jednoduše. Chcete si ručně nainstalovat nějakou aplikaci? Nebo instalujete aplikaci z alternativního obchodu? Proč ne, můžete. Ale Google Play Protect ji nejprve zkontroluje. Nesouhlasíte s tímto postupem? Kontrola neproběhne, ale instalace dané aplikace vůbec nezačne a ve vašem telefonu se neobjeví. Důvody se dozvíte přímo na displeji svého telefonu, nabízí se ale otázka, jestli je toto řešení nejlepší možné.

Google rozhodne, jakou aplikaci můžete nainstalovat…

Nemohu se zbavit dojmu, že tím trochu ztrácíme kontrolu nad telefony. Jsem za větší bezpečnost a vnímám, že Android díky své otevřenosti bude vždy zranitelnější. A že běžní uživatelé si některé věci nepohlídají a dává smysl je chránit více. Ale chybí mi možnost ochranu vypnout a sám si o telefonu rozhodnout. Funkce je zatím dostupná v Indii, její globální rozšíření je ale jen otázkou času.

Souhlasíte s novou funkčností Google Play Protect?

Zdroj: Sammobile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *