Skip to content

Google Pixel Tablet upozorní na nízky stav batérie dotykového pera

Google Pixel Tablet upozorní na nízky stav batérie dotykového pera

Google priniesol ešte v roku 2020 s novými zariadeniami aj nové funkcie rýchleho párovania Bluetooth zariadení. Jednou z nich bolo upozornenie na úroveň stavu batérie pripojeného zariadenia a tiež upozornenie v prípade, že sa jeho batéria vybíja. Podľa informácií na portáli xda-developers.com aktuálne spoločnosť pracuje na podpore rovnakej funkcie pre dotykové pero Google Pixel Tablet.

Funkcia rýchleho párovania pre Bluetooth príslušenstvo

Keď Google v apríli 2020 uviedol na trh druhú generáciu Pixel Buds, oznámil nové funkcie rýchleho párovania pre vybrané príslušenstvo Bluetooth. Medzi nimi bola aj užitočná funkcia, ktorá po pripojení zariadenia zobrazovala upozornenia na úroveň jeho batérie a dokonca zdieľala upozornenie, keď sa batéria vybíjala. Táto funkcia momentálne funguje pre slúchadlá a inteligentné hodinky TWS s podporou rýchleho párovania.

Zdroj: PocketNow.com

Podľa nového zdrojového kódu v stiahnutom súbore APK v obchode Google Play pre Wear OS v23.02.13, budú čoskoro dostupné upozornenia týkajúce sa stavu batérie aj pre aktívne dotykové perá.

Podľa dostupných informácií táto funkcia ponúkne tri upozornenia na vybitú batériu pre dotykové perá a zároveň aj vyzve používateľov k jej nabitiu: „Batéria sa vybíja – odporúčame čoskoro nabiť,“ „Batéria je takmer vybitá – čoskoro nabite“ a „Batéria je vybitá – nabiť teraz.“

Google Pixel Tablet
Google upozornenie | Zdroj: xda-developers.com

Okrem týchto údajov pridal Google do aplikácie Setting Services aj všeobecnú ikonu “bt_sytlus”. To naznačuje, že miniaplikácia Pixel Battery zobrazí pravdepodobne aj aktuálnu úroveň nabitia batérie aktívneho stylusu.

Google Pixel Tablet: Na výber je viacero možností, aký stylus používať

Aj keď to nie je potvrdené, tieto doplnky v aplikácii sú pravdepodobne prípravou na aktívne dotykové pero. To by spoločnosť Google mohla uviesť na trh spolu s pripravovaným tabletom Pixel. Nedávne úniky informácií však naznačujú, že tablet Pixel bude podporovať aj dotykové perá USI a tak to dáva zmysel, aby spoločnosť ponúkla možnosti pre bezproblémovú integráciu takéhoto príslušenstva.

Otázkou však ostáva, ako by sa spomínané stylusy nabíjali. Veríme, že spoločnosť ponúkne magnetickú podporu bezdrôtového nabíjania, ako je to v prípade napríklad Apple Pencil 2. So 100 % istotou ako bude tablet s príslušenstvom spolupracovať, sa však dozvieme až po jeho dlhoočakávanom oficiálnom predstavení.

Náš tip

Smartfón Xiaomi 12 dostáva stabilný MIUI 14 s Androidom 13

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *